Skip to main content

NEWS

Zespół NEW MODEL ARMY zapowiada nowy album zatytułowany „UNBROKEN”!

27-10-2023


Premiera 26 stycznia 2024 roku.

Singiel „FIRST SUMMER AFTER” promujący płytę ukaże się 3 listopada.

Nowy studyjny album , który ukaże się 26 stycznia 2024 roku, to nowoczesne oblicze New Model Army, w którym słychać ich klasyczną energię. Proces powstawania i nagrywania płyty trwał dość długo, przerwany zarówno przez koncerty z okazji 40. rocznicy powstania grupy oraz wydanie albumu „Sinfonia” nagranego wraz z orkiestrą symfoniczną. 

„Pisaliśmy i nagrywaliśmy pomysły we własnym studiu od połowy 2021 roku i już na początku zdecydowaliśmy, że naszym numerem jeden przy miksowaniu będzie legendarny Tchad Blake. Album brzmi tak jak my, ale znowu inaczej i został pięknie zmiksowany – jest pełny i dynamiczny ” – ujawnił zespół. Klimat na płycie zmienia się, a utwory poruszają różne tematy, od komentarzy społecznych i politycznych, po głęboko osobiste refleksje.

New Model Army ogłosiło także, że 27 lutego rozpocznie trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie. Koncerty odbędą się także w Polsce w Krakowie (8 marca), Warszawie (9 marca), Gdańsku (11 marca) i Poznaniu (12 marca). 

„Unbroken” zostanie wydany na płycie CD w twardej oprawie Mediabook, na klasycznym czarnym winylu i  w limitowanej wersji na czerwonym winylu. 

Lista utworów: 

1. First Summer After

2. Language

3. Reload

4. I Did Nothing Wrong

5. Cold Wind

6. Coming Or Going

7. If I am Still Me

8. Legend

9. Do You Really Want To Go There?

10. Idumea

11. Deserters