Skip to main content

NEWS

Za nami już trzeci sezon Letniej Sceny Progresji!

01-01-2023


Działamy nieprzerwanie już od niemal 20 lat, zmieniając przez ten czas lokalizację na coraz większe lokale i dostarczając niezliczonej ilości fanów setki, a nawet tysiące wspaniałych koncertów. Kolejnym etapem rozwoju było powołanie do życia Letniej Sceny Progresji, dzięki czemu na Woli powstało unikalne miejsce z koncertami plenerowymi na aż dwóch scenach oraz duża strefa rekreacyjna. Jak wyglądał tegoroczny sezon koncertowy? Bogato jak nigdy!

Poprzednie lata to nie tylko świetna, ale i różnorodna muzyka. Podobnie było w tym roku – program był dobrany tak, że coś interesującego znaleźli dla siebie fani każdego gatunku! Amerykański hip-hop reprezentowany był zarówno przez wielkie, amerykańskie nazwy takie jak Denzel Curry czy NLE Choppa, jak i topowych polskich wykonawców z White 2115 na czele. Wielką, elektroniczną imprezę przyniósł ze sobą fenomenalny Marc Rebillet, natomiast lekkie, folkowe ukojenie przybyło wraz z nowozelandzkim Fat Freddy’s Drop. Wschodnia scena muzyczna również miała w tym roku swoją mocną reprezentację. Na Letniej Scenie Progresji zaprezentował się chociażby zwycięzca Eurowizji Kalush.
Różnorodność była równie duża, co poziom muzyczny wszystkich tych wydarzeń. Artyści wielokrotnie udowadniali, że są niesamowicie głodni występów przed publicznością po okresie pandemii. Podobnie sprawa wyglądała z publicznością – dzięki tej mieszance dostaliśmy wiele spontanicznych i wzruszających momentów. Przykład? Tom Odell i jego niezwykle wzruszający występ, podczas którego niejednej osobie na publiczności pociekły szczere łzy.

Tradycyjnie dla naszej rockowej historii, nie zabrakło również najlepszych, cięższych brzmień. Kolejny raz mogliśmy usłyszeć Vader, czyli absolutny klasyk polskiej i europejskiej sceny metalowej. Jednak punktem kulminacyjnym tego sezonu był wielki koncert powracającego, kultowego zespołu My Chemical Romance! Niemal 10 tysięcy fanów przeżyło niezapomniany występ, który swoim rozmachem i emocjami zapisał się jako jeden z lepszych w minionym roku. Duża Letnia Scena Progresji zdecydowanie ma potencjał, który w najbliższych latach może dać nam wiele wspaniałych wydarzeń!

Letnia Scena Progresji powróci już w kolejne lato z nową dawka muzycznych emocji. Sprawdź nadchodzące koncerty na stronie lsp.progresja.com.