Skip to main content

NEWS

Wspólna płyta gigantów z Manchesteru – Liama Gallaghera i Johna Squire’a

16-02-2024


Wiadomość o współpracy dwóch legend z Manchesteru – Liama Gallaghera i Johna Squire’a rozpaliła oczekiwania. Połączenie charyzmy i wokalu Oasis z talentem gitarowym siły napędowej The Stone Roses to bez wątpienia coś wyjątkowego. Debiutancki utwór rockmanów, „Just Another Rainbow”, osiągnął 16. miejsce na brytyjskiej liście przebojów singlowych, jednocześnie zajmując 1. miejsce na listach sprzedaży, pobrań, płyt winylowych i fizycznych singli. Oznacza to najlepszy wynik Liama od 15 lat.
 
To jednak dopiero początek. Teraz Liam Gallagher i John Squire zapowiadają znacznie więcej wspólnej muzyki. Imienny album artystów ukaże się 1 marca. Wraz z ogłoszeniem premiery płyty „Liam Gallagher John Squire”, duet zaprezentował nowy utwór „Mars To Liverpool”, a także zapowiedział koncerty w Europie i USA.
 
Nie mogę się doczekać, aż ludzie usłyszą ten album. Myślę, że fani The Stone Roses, Oasis i tym podobnych kapel pokochają tę płytę. Jest uduchowiona, jest ważna – powiedział Liam Gallagher.
 
Miałem świeżo w pamięci koncerty w Knebworth, kiedy zacząłem pisać materiał – dodaje John SquireStarałem się, by nie brzmiało to zbyt rockowo, a zarazem wpleść w te piosenki nieco nostalgii. Podoba mi się, że w niektórych fragmentach jest dość melancholijnie i przyjemnie, a w innych robi się lekceważąco, niegrzecznie a nawet prymitywnie.  Znajdziecie tu wszystkiego po trochu. Uważam, że to naprawdę dobra mieszanka. Przeczuwałem, że razem będziemy dobrze brzmieć, ale nie spodziewałem się, że tak dobrze do siebie pasujemy.
 
Podobnie, jak „Just Another Rainbow”, „Mars To Liverpool” dostarcza dokładnie tego, czego można oczekiwać od tej pary. Dostarcza zaraźliwy rock 'n’ roll podlany psychodelią z lat 60., przetkany pomysłową grą John wokół podnoszącego na duchu wokalu Liama.
 
Wieloletni przyjaciele, podziwiający wzajemnie swoje dokonania, rozpoczęli współpracę, gdy John dołączył do Liama na scenie podczas jego epickich koncertów w Knebworth. Pomysły na piosenki szybko zaczęły się pojawiać, a album nabrał kształtu podczas prac w Los Angeles z uznanym producentem, Gregiem Kurstinem, który zagrał też na basie. Za perkusją zasiadł Joey Waronker (Beck, R.E.M., Atoms for Peace). Od razu wszystko zaskoczyło i brzmieli, jakby od dawna byli zespołem.

Lista utworów „Liam Gallagher John Squire”:

1. „Raise Your Hands”
2. „Mars To Liverpool”
3. „One Day At A Time”
4. „I”m a Wheel”
5. „Just Another Rainbow”
6. „Love You Forever”
7. „Make It Up As You Go Along”
8. „You’re Not The Only One”
9. „I’m So Bored”
10. „Mother Nature’s Song”