Skip to main content

NEWS

Wielka Czwórka nowego metalcore’u dwukrotnie w zagra Polsce

28-04-2023


Cztery porażająco wściekłe i piekielnie różne grupy: Malevolence, Sylosis, Justice for the Damned i Guilt Trip wystąpią 8 grudnia w Krakowie oraz dzień później w Warszawie.

Metalcore żyje i przybiera mnóstwo twarzy, dlatego oferujemy wam cztery z nich. Malevolence (“Malicious Intent” ukazało się w zeszłym roku) to już gwiazdorzy nurtu – mają groove, mają ciężar i hity nie z tej planety. Sylosis (autorzy “Cycle of Suffering” z 2020 r.) stawiają na formę z ukłonami ku melodyjnemu death metalowi. Justice for the Damned (“Pain Is Power” również z 2020) skręcają we wściekły deathcore. Guilt Trip (“River of Lies” ukończyło już trzy lata) są za to rozbujani oraz agresywni.

Bilety na te dwa mocne wieczory będą dostępne w Knock Out Music Store już 2 maja od 11:00!

MALEVOLENCE (Wielka Brytania) metalcore

Malevolence to jedna z najważniejszych nazw wśród młodych i gniewnych dzisiejszego metalcore’u. Doskonale wiedzą, jak łączyć pierwotną agresję nurtu z zaraźliwie przebojowymi melodiami, a nawet podpartrywać rozwiązania z innych gatunków tak, by wciąż brzmieć spójnie. Czy jest w tym tak żelazna rytmika, że wściekły mosh to podstawa? Owszem. Czy w refrenach znajdziecie hooki przebojowe do tego stopnia, że od razu nauczycie się ich na pamięć? No, jasne! Czy rolę urozmaicaczy pełnią tu nienachalne wtręty z okolic bezlitosnego konstruktu southern-sludge’owego? Owszem. Oni będą legendarni, już na to pracują. Kto był na ubiegłorocznym Mystic Festival, ten wie.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

SYLOSIS (Wielka Brytania) metalcore, melodic death metal

Sylosis to Trivium dzisiejszych czasów – formacja, która szeroką paletę aspiracji i inspiracji pakuje w świetnie napisane, maksymalnie zaangażowane emocjonalnie kawałki. Brytyjczycy chętnie odwołują się do wczesnych lat melodyjnego death metalu, a thrashowe cięcia również nie są im obce.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

GUILT TRIP (Wielka Brytania) metalcore

Kiedy ci goście wchodzą na scenę, roznoszą wszystko. W opcji koncertowej muzyka Guilt Trip to wspaniała sprawa. Bo ich metalcore jest skupiony głównie na wszelkich odcieniach agresji: bliskie thrashowi riffy, zwolnienia siekane znienacka i wokal tak bardzo bliski temu, co prezentowało Power Trip. Zero półśrodków, sama esencja.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

JUSTICE FOR THE DAMNED (Australia) metalcore, deathcore

Czy Justice for the Damned to najbardziej bezlitosna grupa w tym potężnym zestawieniu? Bez dwóch zdań. Zręby stylu wybudowali na wszelkich wykładnikach z metalcore’owego podręcznika, ale jeszcze chętniej poszukują w brutalnym do granic deathcorze. Rzeźnia i brak litości? Odnotowane.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

Kiedy: 8 grudnia (piątek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 9 grudnia (sobota) 2023
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety będą dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT

Zapraszają
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM