Skip to main content

NEWS

Trzy polskie koncerty fenomenalnego The Robert Cray Band już w maju

10-01-2024


Występy legendarnego bluesmana z zespołem odbędą się 21 maja w Krakowie, 22 maja w Gdańsku i 23 maja w Warszawie. Na koncerty zapraszamy wraz z klubem B90.

Pięciokrotny (!) laureat prestiżowej nagrody Grammy i artysta kompletny, bo może i zagra wszystko – to właśnie Robert Cray. Z okazji pięćdziesięciolecia działalności muzyk rusza w trasę ze swoim zespołem, na której należy spodziewać się rozbujanego bluesa w konszachcie z brzmieniami rocka i soulu.

Bilety na wydarzenia będą dostępne od 12 stycznia (10:00) na: https://www.ebilet.pl/ (wyłącznie miejsca siedzące)

THE ROBERT CRAY BAND (USA) blues:

Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. Można złapać u niego oczywiście wymaganą w gatunku gorycz, ale stonowaną subtelną melancholią. Do tego dochodzi zupełnie niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki i tak stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. A żeby spiąć pakiet umiejętności amerykańskiego artysty w klamrę dodajmy słuszną porcję rockowej dynamiki oraz jak zawsze katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu i gotowe – tak Cray zbudował sobie pomnik. Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym zdążył zgarnąć pięć statuetek w Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierać wiele imponujących wpisów w muzycznym CV – począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach.

Kiedy: 21 maja (wtorek) 2024
Gdzie: Kraków @ Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4
Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 22 maja (środa) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 23 maja (czwartek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions