Skip to main content

NEWS

The Real McKenzies już 21 stycznia

16-01-2023


W ostatnich dniach 2022 roku ukazał się kolejny, już 12 album szkockich folk-punkowców z The Real McKenzies pt. „Songs Of The Highland, Songs Of The Sea”! Ta szalona ekipa w kiltach tym razem postawiła na zreinterpretowanie klasycznych celtyckich pieśni, nadając im punkowy sznyt, nie rezygnując przy tym z charakterystycznej melodyki i regionalnych instrumentów. 12 kompozycji przeniesie Was w szkockie góry i rozbudzi Waszą wyobraźnię do granic możliwości, dając do tego solidnego kopa bezkompromisowej energii!

Ciężko uwierzyć, że The Real McKenzies istnieją już od ponad 30 lat! Zespół założony w 1992 roku przez kanadyjsko-szkockiego poetę i punkowca Paula McKenzie doskonale łączy celtycko-folkowe motywy z punkowym buntem. W ich muzyce tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak dudy szkockie spotykają się z przesterowaną gitarą i galopującą perkusją. Gdy dodamy do tego niemal gawędziarskie teksty, otrzymamy szaloną mieszankę muzyczną, która od wielu lat jest znakiem rozpoznawczym The Real McKenzies na całym świecie. Ich kompozycje zdecydowanie najlepiej sprawdzają się jednak na żywo, kiedy jej szaleństwo udziela się fanom celtyckiego punku.
Przy okazji trasy promującej niedawne wydawnictwo, zespół zagra jedyny polski koncert w warszawskiej Progresji. Bilety są już dostępne!