Skip to main content

NEWS

Sabaton wydał nowy EP na niecały miesiąc przed koncertem w Polsce

17-04-2023


Dosłownie kilka dni temu ukazała się najnowsza EP-ka Sabaton, “Stories from the Western Front”, która jest oficjalnym zamknięciem trzyczęściowego cyklu “Echoes of the Great War” poświęconemu I Wojnie Światowej.

Pierwsza odsłona opowiadała o potędze nauki, którą wykorzystano do zbudowania broni masowego rażenia, o której ludzie wcześniej nie słyszeli. Druga skupiała się na największych herosach w czasie konfliktu, a trzecia? Trzecia to barwne, ale i przerażające opowieści o walkach na froncie zachodnim, zakończonych porażką Niemiec.
W ramach pakietu otrzymujemy sześć już znanych numerów zespołu – jak chociażby tytułowy hit z “The Great War” – ale także nowość, czyli maksymalnie pompatyczny i epicki cover “1916Motörhead. Uwierzcie, może wybór niestandardowy, lecz świetnie pasuje do całości.
Jakie są wasze ulubione utwory z tego wydawnictwa? Przeróżne płyty i bilety na koncert Sabaton znajdziecie na: knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal

Powstały w 1999 roku w znanym ze sportów zimowych miasteczku Falun Sabaton, zyskał u nas wielką popularność, która przełożyła się, chociażby na widownię podczas występu na Przystanku Woodstock, zarejestrowanym na potrzeby DVD.

Plan gry Sabaton jest od dawna znany. Joakim Brodén i Pär Sundström, główne postacie kapeli, zbierają ciekawe historyczne wątki z całego świata, które następnie przekształcają w świetne piosenki oparte na klasycznym heavy w stylu Judas Priest, Iron Maiden, czy Accept i z pewną domieszką power metalu. Do tej układanki trzeba też dodać spektakularne koncerty plus chęć do spotykania się z fanami. Szwedzi to zarówno wspaniali popularyzatorzy historii, jak i po prostu fani, przystępni ludzie, którzy żadnemu fanowi nie odmówią zdjęcia, czy autografu. W 2019 roku ukazała się dziewiąta płyta Sabaton „The Great War”, poświęcona pierwszej wojnie światowej. Jednym z gości na niej jest wspaniała Floor Jansen z Nightwish, prywatnie życiowa partnerka perkusisty Sabaton, Hannesa van Dahla.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

BABYMETAL (Japonia) kawaii metal

Babymetal wprawiają w zaciekawienie zarówno młodych i poszukujących, jak i doświadczonych entuzjastów metalu. Fanów stale im przybywa, a ich brawurowy miks estetyki kawaii metalu, popu plus opakowania tego w masę kolorów spełnia swoją rolę. Trudno z nimi nie sympatyzować, bo samodzielnie wspięły się na szczyt, działając na przekór każdemu, co dziś jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jak tylko zobaczycie je przed Sabatonem, szczęki opadną wam z wrażenia.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

LORDI (Finlandia) heavy metal, hard rock

O Lordi powiedziano już wszystko. Uwagę skupiają ich ekscentryczne kostiumy, okazjonalne występy w mediach i wszystko dookoła muzyki, ale tu chodzi przede wszystkim o frajdę i zabawę. Uwierzcie nam, że oni wiedzą, jak to dostarczyć. Lata mijają, a nordyccy ekscentrycy wciąż pielęgnują hity spod znaku dziarskiego hard rocka oraz heavy metalu, a te refreny wciąż będziecie nudzić pod nosami. Gwarantujemy wam to, zwłaszcza na żywo.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

Kiedy: 9 maja (wtorek) 2023
Gdzie: Łódź @ Atlas Arena, ul. Bandurskiego 7
Bilety: od 179 zł – przedsprzedaż; od 220 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert są dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (bilety kolekcjonerskie na płytę)
SKLEP eBILET (bilety na płytę oraz na sektory)

Zapraszają
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM