Przejdź do treści głównej

NEWS

Premiery płytowe 27.06

27-06-2025

AUTOR: Aleksander Braun

W tym tygodniu w nowościach króluje kontrast. Z jednej strony mamy Sodom i Heaven Shall Burn – dwa zespoły, które od lat dowożą metalową intensywność na najwyższym poziomie. Niemiecka klasyka thrashu i soczysty, zaangażowany metalcore – oba albumy to muzyka bez kompromisów, idealna dla fanów ostrych riffów i solidnej perkusyjnej młócki. Do tego Shadow Of Intent z kolejnym wydawnictwem, które potwierdza ich pozycję w czołówce nowoczesnego deathcore’u – technicznie, brutalnie, ale z epickim rozmachem.

W zupełnie innym nastroju pojawiają się Human Tetris, którzy w swojej nowej płycie kontynuują podróż po krainach melancholii i chłodnego, postpunkowego romantyzmu. Obok nich intrygujące wydawnictwo od Shining – tym razem Norwegowie stawiają na bardziej uporządkowaną, ale nadal pełną napięcia mieszankę rocka i awangardy. Jeśli szukacie czegoś naprawdę ciężkiego w emocjonalnym wymiarze – Mizmor nie zawodzi, serwując doom metal o monumentalnym ciężarze i duchowej rozpaczy.

A na koniec dwa wydawnictwa, które mogą zaskoczyć. Nowa płyta Lorde pokazuje jej bardziej introspekcyjne, minimalistyczne oblicze – mniej hitów, więcej atmosfery. Z kolei Etnobotanika to niespodzianka z polskiego podwórka: projekt balansujący na granicy folku, elektroniki i ambientu, tworzący dźwiękowe krajobrazy o niemal medytacyjnym charakterze. Jak zawsze – jest różnorodnie, jest ciekawie.

Sodom – The Arsonist
Steamhammer

Heaven Shall Burn – Heimat
Century Media Records

Shadow Of Intent – Imperium Delirium
Shadow Of Intent

Human Tetris – Common Feelings
Human Tetris

Shining – Divided You’ll Stand & United You’ll Fall
The Sinister Initiative

Mizmor – Mnemonic: Ambient Mosaic
Profound Lore

Lorde – Virgin
Universal Music

Etobotanika – Kosmobotanika
TVPCO, Superkasety