Skip to main content

NEWS

Premiery płytowe 17.02

17-02-2023

AUTOR: Aleksander Braun


Kimbra – A Reckoning
PIAS Records

Znana z globalnego hitu 'Somebody That I Used To Know’, z Gotye, australijska artystka powraca z solową płytą! 'A Reckoning’ to refleksyjny album, na którym poprzez oczy archetypicznej Matki, uchwycone zostały makro rozważania dotyczące środowiska, rasy, feminizmu, zdrowia i patriarchatu, które wpływają na otaczający nas świat. Ale sercem płyty jest wojna z mikro refleksjami, z którymi Kimbra mierzy się wewnętrznie. To najbardziej autonomiczna i konfesyjna, surowa płyta, na której odnajdziemy wpływy od współczesnych filmowych ścieżek dźwiękowych po elektroniczne i industrialne światy. Prace nad albumem rozpoczęły się w 2018 roku, podczas trasy koncertowej Kimbry z koproducentem Ryanem Lottem z zespołu Son Lux.

Skillet – Dominion: Day of Destiny
Atlantic Records

Rozszerzona wersja jedenastego albumu amerykańskiego zespołu Skillet. Album pierwotnie ukazał się w styczniu 2022 r. Nowa wersja jest bogatsza o pięć utworów. Nowy materiał doskonale wpisuje się w klimat całego krążka. Fani zdecydowanie docenią!

Marillion – Holidays in Eden (2022 Remix)
Warner Music Group

Pierwotnie wydany w 1991 roku, 'Holidays in Eden’ był szóstym studyjnym albumem Marillion i drugim ze Steve’em Hogarthem na wokalu. 'Holidays in Eden’ to porywający, wciągający album rockowy, z utworami takimi jak 'The Party’ i 'This Town’, które bez wysiłku towarzyszą takim singlom jak „No-One Can” czy „Dry Land”. Dzięki nowemu miksowi, utwory brzmią najpiękniej w swojej historii!

Raye – My 21st Century Blues
Human Re Sources

Debiutancki album studyjny multi-platynowej wokalistki RAYE. Zawiera single 'Hard Out Here’, 'Black Mascara’ I 'Escapism feat. 070 Shake’. Radzimy śledzić tą panią, ponieważ niedługo może być o niej naprawdę głośno! Przy okazji przypominamy o listopadowym koncercie wokalistki w naszym klubie.

Avatar – Dance Devil Dance
Membran

Avatar na nowej płycie potwierdza swoją pozycję giganta metalowego, ale wciąż niezwykle melodyjnego grania. Szybka perkusja, tnące riffy i odrobina doskonale znanej fanom grupy teatralności. Jednym słowem muzycy nie odkrywają siebie na nowo, ale konsekwentnie budują swoją markę, operując sprawdzonymi, ale wciąż działającymi motywami.

Inhaler – Cuts & Bruises
Universal Music Group

Inhaler wracają z drugim albumem 'Cuts & Bruises’. Krążek zawiera single: 'These Are The Days’ oraz 'Love Will Get You There’. 'Cuts & Bruises’ to kontynuacja debiutanckiego albumu Inhaler, 'It Won’t Always Be Like This’, który zadebiutował na 1. miejscu zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii. Wydany w lipcu 2021 roku krążek otrzymał tytuł najszybciej sprzedającego się debiutu nagranego przez zespół w formacie winylowym w tym stuleciu. Inhaler został pierwszą od 13 lat irlandzką grupą, która zamieściła swój pierwszy album na szczytach list sprzedaży.

Zdechły Osa – Breslau Hardcore
Universal Music Group

Zdechły Osa powraca tak z długo wyczekiwanym drugim albumem! Jest tak samo zły, bezpośredni w tekstach i bezkompromisowy w muzyce jak zawsze! Na krążku znajdą się takie numery jak 'Summer Song’, 'Przez Ciebie’ czy 'Zakochany Kundel’ oraz kilkanaście premierowych tracków. Dodatkowo wśród gości usłyszycie takich artystów i artystki jak Brodka, Kony, Sarsa, Hades, Ćpaj Stajl i wielu innych. 

P!nk – Trustfall
Sony Music Entertainment

P!NK, uznana wokalistka, autorka tekstów oraz światowa ikona popu, uderza ze swoim dziewiątym albumem 'TRUSTFALL’. Płyta jest następcą wydanego w 2019 roku 'Hurts 2B Human’. Wśród 13 nowych utworów nie zabraknie nowych hitów, które doskonale wybrzmią na stadionowych koncertach artystki i staną się jej obowiązkowym repertuarem na lata!

Transatlantic – The Final Flight: Live At L’Olympia
Sony Music Entertainment

Progresywno-rockowa supergrupa Transatlantic prezentuje 'The Final Flight: Live At L’Olympia’ – zapis triumfalnego koncertu zespołu w Paryżu. Ten audiowizualny dokument przedstawia zespół w jego najbardziej majestatycznym wydaniu. Prawdziwa muzyczna uczta, która przenosi słuchacza w inne światy i pozwala obcować z muzyką niemal doskonała. Wady? Każdy koncert musi kiedyś dobiec końca.

Deicide – Bible Bashers
PHD Music

Reedycja ikonicznego albumu amerykańskich death metalowców z Deicide. Wznowienie wyszło na aż 3 płytach CD i zawiera 34 utwory, wśród których znajdziemy klasyczny materiał, utwory dodatkowe, dema oraz wersje na żywo. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów!