Skip to main content

NEWS

ØRGANEK / FOTOGRAF BROK „Wspólne Brzmienia: Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie & Ørganek Project”

16-03-2023


Zespół Ørganek zaprezentował nową, interesującą wersję utworu „Fotograf Brok”. Nagranie zrealizowano podczas koncertu „Wspólne Brzmienia: Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie & Ørganek Project” 24 października 2022 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Video do utworu dostępne jest tutaj:

Zespół Ørganek w swojej historii niewiele razy podejmował współpracę z innymi artystami. Wyjątkiem był festiwal Męskie Granie i prowadzenie przez Tomasza Organka Męskie Granie Orkiestra w latach 2016 i 2017. Propozycja współpracy ze strony Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie była dla zespołu dużym zaskoczeniem. Tomasz Lewandowski postanowił spotkać się z dyrygentką chóru Dr. hab. Sylwią Fabiańczyk – Makuch oraz prowadzonym przez nią chórem i sprawdzić możliwości jakie może dać zespołowi Ørganek siła ludzkiego głosu. Efekt był porażający. Początkowe wątpliwości zostały szybko rozwiane i rozpoczął się etap pracy, który przyniósł efekt znacznie wykraczający ponad oczekiwania wszystkich zainteresowanych.

Efekt końcowy koncertu lokalnych organizatorów rozrósł się do organizacji czterech dodatkowych koncertów z udziałem zespołu Ørganek i Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie i będzie można go podziwiać w następujących miejscach:

27.04.2023 Toruń – CKK JORDANKI

Bilety

07.05.2023 Bielsko Biała – CAVATINA HALL

https://cavatinahall.pl/wydarzenia/organek-chor-politechniki-morskiej/

19.05.2023 – Warszawa – KLUB STODOŁA

https://ticketclub.pl/koncerty/organek-chor-politechniki-morskiej-w-szczecinie-klub-stodola-warszawa-2167/?fbclid=IwAR01QpbAB6ig3tzzs3oMm4ijcXmMIOT5jLMCD-wvh0-f4V2ErCxFLVGBzWk

oraz późniejsza data, 27.08.2023 – Szczecin Teatr Letni im. Heleny Majdaniec

https://bilety.fm/pl/muzyka/8277-organek-chor-politechniki-morskiej-teatr-letni-szczecin.html