Skip to main content

NEWS

Olly Alexander z eurowizyjnym singlem „Dizzy”


Artysta będzie reprezentował Wielką Brytanię w tegorocznym konkursie.

Olly Alexander zaprezentował singiel „Dizzy” wydany nakładem Polydor Records. Piosence towarzyszy oszałamiający teledysk wyreżyserowany przez Colina Solala Cardo. „Dizzy” to utwór, z którym Olly poleci do Malmö, by 11 maja reprezentować Wielką Brytanię w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Napisane przez Olly’ego i czołowego producenta muzyki elektronicznej Danny’ego L Harle’a (Caroline Polachek) „Dizzy” ma w sobie specyficzny pęd, który czuje się przy nowej osobie. Rozkręcone do granic emocje i poczucie popowego dramatu sprawdzą się na eurowizyjnej scenie równie dobrze jak na domowym parkiecie. Teledysk przenosi uczucie pożądania i tęsknoty z piosenki na porywający występ Olly’ego. Kalejdoskopowe ujęcia zacierają granice między fantazją a rzeczywistością. „Dizzy” jest radosne i uniwersalne w przekazie, będąc jednocześnie wyrazem indywidualnego wyrazu queerowego pragnienia. Pierwszy solowy singiel Olly’ego Alexandra to wspaniały manifest jednej z najbardziej pionierskich gwiazd współczesnego popu w Wielkiej Brytanii.

Przedstawiając fanom „Dizzy”, Olly powiedział: – Napisałem tę piosenkę z Dannym poprzedniego lata. Zaczęliśmy od słowa „Dizzy”, ponieważ po prostu przyszło mi do głowy i spodobało mi się. Myślałem o różnych zabawnych rzeczach, które mogą sprawić, że zaczniesz się kręcić. Pamiętam, że powiedziałem wtedy: „zakręcony od twoich pocałunków”, więc zbudowaliśmy wokół tego motywu całą piosenkę. Danny i ja jesteśmy zdania, że muzyka powinna przenosić cię w magiczne miejsce. Chcieliśmy opisać je w piosence, pokazać miejsce, w którym są magiczne ogrody, kwiaty i czas krążący bez końca w ekstatycznym cyklu. Przenieśliśmy do naszego utworu uczucie zawrotu głowy, stąd pojawiają się w niej falujące arpeggia, melodyjne harmonie i kontrrytmy w chórkach. Piosenka opowiada o uczuciu silnego przepływu emocji w momencie, w którym pojawia się osoba, która przewraca twoje życie do górny nogami. Inspirowaliśmy się artystami z lat 80., których kochamy, takimi jak Stock Aitken Waterman, Erasure, Adamski i oczywiście Pet Shop Boys.

„Dizzy” to początek nowego rozdziału w karierze Olly’ego Alexandra. Artysta ma na koncie trzy znakomicie przyjęte albumy Years & Years, które z czasem z zespołu przerodziło się w jego solowy projekt. Dwa z tych krążków dotarły na szczyt listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii, dziesięć singli było notowanych w Top 40 tamtejszej listy przebojów. Utwory Years & Years zgromadziły ponad 6,5 mld streamów, co zaowocowało przyznanym niedawno wyróżnieniem BRIT Billion.

Wokalista, aktor i ikona mody stał się głosem pokolenia. Rola w nagradzanym serialu „Bo to grzech” przyniosła Olly’emu w 2022 r. nominację do nagrody BAFTA. Z Years & Years artysta występował jako headliner w halach i na festiwalach na całym świecie, a także współpracował z takimi ikonami jak Sir Elton John, Kylie Minogue czy Pet Shop Boys.

Alexander doczekał się niedawno przedstawiającej jego wizerunek rzeźby w muzeum Madame Tussauds w Londynie. To odpowiednie miejsce dla artysty, która przyczynił się do trwałej zmiany brytyjskiej kultury, a teraz reprezentuje ojczyznę na scenie, o której marzył od dzieciństwa.