Skip to main content

NEWS

Muzyczna propozycja bez żadnych ograniczeń – Laibach znów zagra Polsce


Jeden z najbardziej kontrowersyjnych i wywrotowych kolektywów w historii muzyki zagra w Katowicach i Warszawie!

Są jednymi z pionierów industrialu i – po dziś dzień – włącza się ich w poczet najważniejszych graczy w nurcie. Na przestrzeni lat zmieniali się muzycznie, wizerunkowo, a podejmowane przez nich działania artystyczne czy PR-owe wciąż potrafią wzbudzić szok włącznie z zachwytem. Tak poznaje się twórców wielkich.

Obecnie promują tegoroczne „Sketches of the Red Districts” wespół z EP-ką „Love Is Still Alive” i zagoszczą 18 listopada w Katowicach oraz dzień później w Warszawie. Bilety na koncerty są już dostępne w Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie).

LAIBACH (Słowenia) avant-garde, industrial metal

W jednym ze świeższych wywiadów zaznaczyli, że nie pasują do jednego stanu, tylko do wszystkich razem wziętych. Trudno o lepszą autoprezentację. Zainspirowali rzeszę najróżniejszych artystów – czy to folkowych, czy metalowych, czy nawet bliższych indie rockowi. Laibach wciąż trwa w kreatywnym widzie, nie ustaje, a ich mutujący z wydawnictwa na wydawnictwo industrial przybiera nieprzewidywalne formy – od elektro aż po neoklasykę. Są nieprzewidywalni, a w swojej nieprzewidywalności imponujący, właśnie dlatego wciąż pozostają istotną nazwą na wielkiej mapie muzycznej awangardy. Na żywo ich potęga rozbrzmiewa jeszcze intensywniej, dlatego trzeba to zobaczyć – show na granicy osobliwego performensu zagwarantowane.