Skip to main content

NEWS

Lipiec na Letniej Scenie Progresji

04-07-2023

AUTOR: Aleksander Braun


Wchodzimy w najbardziej upalny okres roku. To oznacza, że nadszedł prawdziwy sezon na plenerowe koncerty na Letniej Scenie Progresji! W lipcu będziecie mogli zobaczyć u nas 4 koncerty różnorodnych wykonawców, z których każdy cieszy się światowym uznaniem. Jeśli szukacie planów na nadchodzący miesiąc, wybierzcie koncert dla siebie!

06.07 – Amon Amarth
Organizator – Knock Out Productions

Ponad trzydzieści lat na scenie i styl rozpoznawalny z kilometra – Amon Amarth to ikona melodyjnego death metalu. Wikingowie powracają do Polski, żeby zaprezentować największe show w swojej historii. Ich wielka produkcja koncertowa pasuje idealnie do miażdżącej, ale niepozbawionej chwytliwych melodii muzyki – na scenie zobaczycie między innymi wielkie posągi wikingów i nie mniejszy, rogaty hełm, na którym ustawiona będzie perkusja. Wszystko to przy akompaniamencie metalowych hitów!
PS. Tego samego dnia w klubie wystąpi legenda psychodelicznego stoner rocka, czyli Monster Magnet. Również polecamy!

12.07 – Ben Howard
Organizator – Fource

Zupełnie inne emocje wybrzmią na naszej Letniej Scenie tydzień później. Ben Howard to jeden z najważniejszych i najbardziej intrygujących brytyjskich songwriterów. Jego debiut z 2011 roku pt. “Every Kingdom” pokrył się potrójną platyną, a słuchaczy urzekła jego niespotykana wrażliwość, którą doskonale umie oddać w muzyce. Dziś w jego dorobku znajdują się już cztery krążki. Sam artysta znalazł swój własny styl, którego centrum nadal stanową stonowane, ale niosące potężny ładunek emocjonalny utwory. Przed nami wieczór pełen muzycznych wzruszeń!

15.07 – Tash Sultana
Organizator: Winiary Bookings

Tash swoją pierwszą gitarę dostała w wieku 3 lat w prezencie od swojego dziadka. Od tamtego czasu nauczyła się grać na pianinie, keyboardzie, perkusji, saksofonie, harmonijce i wielu innych instrumentach. Czy ta wszechstronność zaowocowała czymś wielkim? Zdecydowanie tak! Jej mieszanka indie rocka, muzyki tanecznej, a nawet hip-hopu czy rocka urzekła w ostatnich latach cały świat. Polska publiczność miała okazję posłuchać tej wyjątkowej artystki na zeszłorocznym On Air Festiwal – tym razem Tash zaprezentuje nam swój headlinerski set.

30.07 – Architects
Organizator: Knock Out Productions

Architects z roku na rok wspinają się coraz wyżej, a ich eklektyczny metalcore to źródło inspiracji dla wielu kapel. Pomimo tego, że z albumu na album nabierają coraz więcej lekkości i wpuszczają do swojej muzyki więcej przebojowości, Brytyjczycy nadal pamiętają o swoich ciężkich korzeniach. Ich koncerty to wybuchy nieskończonych pokładów energii, przeplatanych emocjonalnymi momentami. Zespół jest świeżo po premierze swojego najnowszego krążka, który prawdopodobnie zdominuje setlistę. Czy to źle? Zdecydowanie nie! Z przyjemnością sprawdzimy, jak sprawdza się na żywo.