Skip to main content

NEWS

IAMX Nowy album + koncert

10-01-2023


Przy okazji ogłoszenia swojej najnowszej trasy koncertowej, IAMX zapowiedział również aż 2 nowe albumy! Mają one ukazać się odpowiednio na wiosnę i jesień 2022 roku. Na razie artysta nie zdradził niestety więcej informacji na temat nadchodzących wydawnictw. Zapowiedział jednak, że na nadchodzącej trasie koncertowej usłyszymy zarówno porcję nowej muzyki, jak i jego absolutne klasyki z bogatej, wieloletniej dyskografii.

Ostatnim krążkiem IAMXa jest „Machinate” z 2021 roku – płyta została świetnie przyjęta, a częścią towarzyszącej jej trasy koncertowej był również koncert w warszawskiej Progresji. Kolejną okazją do zobaczenia tego niezwykłego artysty na żywo będzie październikowy występ, który ponownie odbędzie się w naszym klubie. Bilety są już dostępne!

Początek działalności IAMXa to 2004 rok i wydanie albumu „Kiss + Swallow”. Rok później artysta przeprowadził się do Berlina, a następnie wydał aż sześć kolejnych albumów w ciągu ośmiu lat. W 2013 roku Corner cierpiał na depresję i chroniczną bezsenność, co skłoniło go do przeprowadzki do Los Angeles, gdzie rozpoczął współpracę z takimi organizacjami jak You Rock Foundation, a także zaczął prowadzić swój autorski podcast „Headnoise”. Od tego czasu IAMX wydał kilka kolejnych albumów, sięgających od eksperymentalnej elektroniki po akustyczne brzmienia. Niecierpliwie czekamy na szczegóły dotyczące nowych wydawnictw oraz koncert!