Skip to main content

NEWS

Glass Animals prezentują „A Tear In Space (Airlock)”

07-06-2024


Album „Love You So F***ing Much” ukaże się już 18 lipca.

Nominowany do Grammy i BRIT, multiplatynowy zespół Glass Animals opublikował nowy singiel „A Tear In Space (Airlock)”. Piosenka promuje zbliżający się wielkimi krokami czwarty album grupy zatytułowany „I Love You So F***ing Much”.

Glass Animal eksplorują na nowej płycie wszystkie kształty i formy miłości. „A Tear In Space (Airlock)” to opowieść o uczuciu, które pochłania wszystko, sprawiając, że zakochana osoba tak głęboko wnika w obiekt swojego uczucia, że z czasem gubi tożsamość i staje się wręcz niewidoczna. Tekst odnosi się do kontroli i dominacji, a także przyjemności bądź bólu wynikających z całkowitego poddawania się czyjejś woli i pragnieniom drugiej osoby.

„A Tear In Space (Airlock)” trafiło do sieci wraz z klipem. Jego reżyserzy – Taylor Fauntleroy i Drew Kirsch komentują: – Wszystko zaczęło się od pomysłu Dave’a, który chciał znaleźć się w tunelu aerodynamicznym, a my mieliśmy rzucać w niego różnymi przedmiotami. Brzmiało to świetnie, dopóki nie zdaliśmy sobie sprawy, że możemy go zabić i/lub zostać pozwani. Znaleźliśmy więc inny sposób na zwizualizowanie emocjonalnego doświadczenia zawartego w tytule piosenki. Przedstawiliśmy historię, która opowiada o próbie zbliżenia się do kogoś, kto cię odpycha, a jednocześnie ciągnie, co prowadzi do utraty tożsamości. Koniec końców udało nam się rzucić w Dave’a kilkoma przedmiotami, co było główną atrakcją.

Dave dodaje: – Róże, stół, świece i garnitur symbolizują miłość oraz troskę. Zestawiliśmy to z wielką, zimną maszyną wykonaną z ostrzy, której zadaniem jest niszczenie wszystkiego. Im bliżej maszyny się znajdujesz, tym te ostrza stają się szybsze. Zdzierają z ciebie kolejne warstwy, aż nie zostaje nic, następnie rozciągają i rozrywają, niszcząc cię na kawałki. Ironia polega na tym, że nawet jeśli uda ci się przedostać przez wiatr i dostać do rdzenia bestii, ona i tak posieka cię na kawałki.

Dave dodaje: „Róże, stół, świece i garnitur to symbole miłości i troski. Wszystko zestawione z wielką, zimną, naukową maszyną wykonaną z ostrzy, które mogą tylko rozwalać i niszczyć. Ostrza stają się szybsze, gdy jesteś bliżej. Zdzierają z ciebie kolejne warstwy, aż nie zostaje żadna, a następnie rozciągają cię i rozrywają, aż zostaniesz zniszczony. Ironia polega na tym, że nawet jeśli uda ci się przedrzeć przez wiatr i dotrzeć do rdzenia bestii, ona i tak posieka cię na kawałki!”.

Promocji nowego krążka będzie towarzyszyła trasa, która obejmie 44 występy w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii. Tournée rozpocznie się 7 sierpnia koncertem Charlotte w Północnej Karolinie, a zakończy 7 listopada występem w mieszczącej 20 tys. widzów londyńskiej hali The O2 Arena. Artyści zawitają także do Polski, by 19 października dać koncert w EXPO XXI w Warszawie.

Nadchodzące koncerty będą pierwszą okazją do usłyszenia nowy piosenek na żywo. Oprócz „A Tear In Space (Airlock)” fani usłyszą na nich m.in. wydany w kwietniu singiel „Creatures in Heaven”.

Krążek „I Love You So F***ing Much” ukaże się 19 lipca nakładem Polydor Records. Wydawnictwo będzie następcą świetnie przyjętego przez krytykę i fanów „Dreamland” z 2020 r., który sprzedał się na całym świecie w nakładzie 12 mln egzemplarzy. To właśnie z tego krążka pochodzi gigantyczny przebój „Heat Waves”, który stał się największym hitem brytyjskiego zespołu od prawie 30 lat. Piosenka była pierwszym numerem 1 od czasu „Happy” Pharrella, który został napisany i wyprodukowany przez jedną osobę. Sukces „Heat Waves” sprawił, że światowe gwiazdy pop, w tym Florence Welch, zapragnęły pracować z frontmanem Glass Animals Dave’em Bayleyem.

Narodzinom „I Love You So F***ing Much” towarzyszył kryzys egzystencjalny Dave’a. Artysta obserwował to, jak momentalnie stał się światową gwiazdą, przebywając w zamknięciu spowodowanym lockdownami. –Życie potrafi zmieniać się dynamicznie i w dramatycznych okolicznościach. Czasami nie jesteś w stanie dotrzymać kroku tym zmianom na poziomie osobistym, przez co z czasem zaczynasz czuć się jak widz. Potem jesteś gdzieś zapraszany i oczekuje się od ciebie, że będziesz określonym typem osoby. Pogubiłem się w tym. Zdezorientowało mnie to do tego stopnia, że nie wiedziałem, kim jestem i czy to, co mnie otacza, jest prawdziwe– wyjaśnia lider Glass Animals.

Chcąc jak najszybciej wprowadzić fanów do inspirowanego science fiction świata „I Love You So F***ing Much”, Glass Animals uruchomili stronę internetową „Panic. Answer the Question please”, co jest ukłonem w stronę kultowego „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa. W pierwszych dniach jej istnienia fani zadali zespołowi ponad 15 tys. pytań, nieraz bardzo egzystencjalnych, innym razem nie do końca poważnych. Co się dzieje? Czy Glass Animals wystąpią w kosmosie? Czy podróżujemy autostopem przez wszechświat? Jaki jest sens życia? Dla Dave’a nowa strona jest koncepcją opensource’owej witryny, którą zespół uruchomił podczas pandemii. Fani mogli pobierać z niej pliki JPG i MP3 udostępniane przez zespół i na ich podstawie tworzyć własne grafiki oraz utwory.

Glass Animals – „I Love You So F***cking Much” – lista utworów:

1. Show Pony

2. whatthehellishappening

3. Creatures in Heaven

4. Wonderful Nothing

5. A Tear in Space (Airlock)

6. ICMYFILA

7. How I Learned To Love The Bomb

8. White Roses

9. On the Run

10. Lost in the Ocean