Skip to main content

NEWS

Fun Lovin’ Criminals zapowiadają nową płytę oraz koncert w Polsce!

26-01-2023


Fun Lovin’ Criminals zapowiadają wiosenną trasę koncertową, oraz nową płytę jeszcze w tym roku!

Zespół pojawił się na nowojorskiej scenie muzycznej w 1996 roku wraz z wydaniem pokrytego wielokrotną platyną, debiutanckiego albumu „Come Find Yourself”, który ukazał się w barwach legendarnej wytwórni EMI Records. Ich debiutancki singiel „Scooby Snacks”, wykorzystujący sample z klasycznych filmów Tarantino, takich jak Wściekłe psy i Pulp Fiction, spędził aż 17 tygodni na liście Billboard, szybko osiągając status złotej płyty w USA.

Do tej pory Fun Lovin’ Criminals wydali 6 albumów studyjnych, 2 albumy z coverami, 1 potrójny album koncertowy i kilka singli oraz EP. Na chwilę obecną ich dyskografię zamykają 4 utwory wydane jako „The Roosevelt Sessions”. Obecnie muzycy ogłosili, że kończą pracę nad swoim 7. krążkiem, który ma się ukazać jeszcze w tym roku, a pierwszych singli możemy spodziewać się w każdej chwili!

Wiosenna trasa koncertowa promować będzie wspomniane wyżej, nowe wydawnictwo. Jednym z europejskich przystanków zespołu będzie warszawski koncert na Letniej Scenie Progresji 26 maja. Bilety trafią do sprzedaży od 27.01. od godz. 12:00.