Skip to main content

NEWS

COLLAGE – nowy utwór i koncerty!

20-03-2024


Zespół Collage, prawdziwa legenda rocka progresywnego, udostępnił właśnie nowy utwór. Kompozycja jest zatytułowana „One And Only” i można jej posłuchać tutaj:

„One And Only” to Collage w swojej klasycznej odsłonie. Muzycy tak opowiadają o utworze:

Postanowiliśmy wejść w rok 2024 bardzo optymistycznie, bo mamy się dobrze jak nigdy dotąd. I właśnie taki nastrój, takie przesłanie niesie ze sobą „One And Only”. Opowiada o tym, jak ważne jest i jakie to szczęście mieć przy sobie tę jedną jedyną osobę, która w ciebie wierzy nawet jak ci nie wychodzi, pomaga bez względu na twoje fuck upy, błędy, bo dostrzega w tobie nadzieję, rozumie cię i wspiera. Ta jedyna, najwspanialsza osoba – inna niż wszystkie – która będzie z tobą wbrew wszystkiemu. I jeśli ktoś taką osobę ma przy sobie, jest to dar. I odwrotnie – spróbujmy być taką osoba dla innych. Wszystkim potrzebna jest nadzieja. Wszyscy na nią zasługujemy. „One And Only” to nie zapowiedź nowego albumu, ale pewien bodziec, sygnał, że jesteśmy gotowi zacząć nad nim pracę.

Collage powrócili na scenę po ponad ćwierć wieku wydanym pod koniec 2022 roku znakomicie przyjętym albumem „Over And Out”. Płyta zyskała uznanie zarówno krytyków, jak i fanów.
W kwietniu 2024 zespół zagra trzy ostatnie koncerty promujące krążek, ale to nie koniec dobrych wiadomości. Singiel „One And Only” zostanie wydany jako ściśle limitowany, 7’ calowy vinyl w kolorach czarnym i srebrnym, który będzie dostępny tylko na koncertach formacji.

Bilety na koncerty dostępne są tutaj: https://tiny.pl/dq6wz

OVER AND OUT TOUR 2024

11.04.2024 – KRAKÓW, HYPE PARK
12.04.2024 – ŁÓDŹ, SCENOGRAFIA
26.04.2024 – GDAŃSK, DRIZZLY GRIZZLY