Skip to main content

NEWS

Babymetal powórcą do Polski jako headlinerki


Japońskie adeptki kawaii metalu zobaczycie 18 czerwca w Warszawie. Będzie to ich pierwszy headlinerski koncert w naszym kraju.

Są ekscentryczne i pewne siebie, a ich miks alt-metalu, trance’u oraz j-popu przysporzył artystkom tysiące fanów na całym świecie wręcz ekspresowo! Artystki z Tokio przyjeżdżają do Polski w ramach promocji tegorocznego albumu, “The Other One”.

BABYMETAL (Japonia) kawaii metal

Gdy niespełna dekadę temu stawiały pierwsze kroki w metalowym świecie, z miejsca zgarnęły okazałe grono fanów, ale i nieprzychylnych słuchaczy, którzy wieszczyli im szybki koniec działalności. Tymczasem minęło parę ładnych lat, a Babymetal nie dość, że radzą sobie tylko lepiej, to w dodatku wciąż stawiają na rozwój artystyczny. Wystarczy porównać ich debiutancki album z najnowszym, “The Other One”, by szybko zrozumieć, że nawet jeśli pewne elementy pozostały na miejscu, tak sprawność kompozytorska i kształt utworów poszybowały bardzo wysoko. Japonki w dalszym ciągu, z odpowiednią gracją i lekkością, mieszają słodycz j-popu z cierpkością metalcore’u, a spinają to również słuszną dawką zmetalizowanego alt-rocka oraz elektronicznych zgrzytów. Ten kontrolowany chaos trzyma słuchacza za gardło i wzbudza maksymalny zachwyt. Pomyślcie tylko, jak to żre na scenie…

Kiedy: 18 czerwca (wtorek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Letnia Scena Progresji, Fort Wola 22
Bilety: 199/219 zł – przedsprzedaż, 240 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions