Skip to main content
LIVE
Sold out
dni
godz
min
sek
data i czas: środa, 23 października 2024, 19:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 130 PLN *końcowa cena może zawierać opłatę serwisową
organizator: Fource
czasówka:
20:00, Dokładną czasówkę podamy w tygodniu, w którym odbędzie się wydarzenie.

Druga data warszawskiego koncertu Purple Disco Machine!

W związku z ogromnym zainteresowaniem oraz błyskawicznym wyprzedaniem pierwszej daty, dokładamy kolejne show – Purple Disco Machine zagra w Progresji również 23.10.2024.
Do zobaczenia!

Król współczesnego disco wraca do Polski i to na 2 wyjątkowe występy! Projekt Purple Disco Machine tworzy unikatowy pomost pomiędzy korzeniami gatunku oraz aktualnymi mainstreamowymi trendami, a jego piosenki są hitami zarówno w największych stacjach radiowych, jak i na klubowych parkietach. Jesienią jego porywający do tańca live act rozgrzeje publiczność do czerwoności: 23, 24 października w Warszawie (Progresja) oraz 25 października w Krakowie (Studio).

Pod pseudonimem Purple Disco Machine kryje się niemiecki producent Tino Piontek i jak sama nazwa wskazuje, jego brzmienia zakorzenione są w funkowym groovie jego idola Prince’a oraz tanecznej gracji Miami Sound Machine i Glorii Estefan. Jego muzyczna tożsamość kształtowała się poprzez zamiłowanie do disco i house’u granych w klubach NRD, następnie ewoluując i ostatecznie podbijając szczyty wielu radiowych list przebojów, gromadząc ponad 1 miliard odtworzeń w serwisach streamingowych oraz zapewniając mu 2. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się klubowych artystów wszechczasów w serwisie Beatport. Jako ceniony producent przygotowywał remixy dla topowych artystów, takich jak Dua Lipa, Lady Gaga & Ariana Grande, Elton John & Britney Spears, Mark Ronson, Calvin Harris, Fatboy Slim. Za remix “It’s About Damn Time” Lizzo otrzymał nawet nagrodę Grammy.

Purple Disco Machine jest oddanym performerem, który regularnie występuje na całym świecie i kocha intymność danceflooru. Będzie można się o tym przekonać jesienią dając się porwać jego tanecznym przebojom w Warszawie (23, 24 października, Progresja) oraz w Krakowie (25 października, Studio).