Skip to main content
LIVE
Sold out
days
hours
min
sec
date & time: Wednesday, 23 October 2024, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 130 PLN *the final price may include a service fee
organizer: Fource
time table:
20:00, Dokładną czasówkę podamy w tygodniu, w którym odbędzie się wydarzenie.

Druga data warszawskiego koncertu Purple Disco Machine!

W związku z ogromnym zainteresowaniem oraz błyskawicznym wyprzedaniem pierwszej daty, dokładamy kolejne show – Purple Disco Machine zagra w Progresji również 23.10.2024.
Do zobaczenia!

Król współczesnego disco wraca do Polski i to na 2 wyjątkowe występy! Projekt Purple Disco Machine tworzy unikatowy pomost pomiędzy korzeniami gatunku oraz aktualnymi mainstreamowymi trendami, a jego piosenki są hitami zarówno w największych stacjach radiowych, jak i na klubowych parkietach. Jesienią jego porywający do tańca live act rozgrzeje publiczność do czerwoności: 23, 24 października w Warszawie (Progresja) oraz 25 października w Krakowie (Studio).

Pod pseudonimem Purple Disco Machine kryje się niemiecki producent Tino Piontek i jak sama nazwa wskazuje, jego brzmienia zakorzenione są w funkowym groovie jego idola Prince’a oraz tanecznej gracji Miami Sound Machine i Glorii Estefan. Jego muzyczna tożsamość kształtowała się poprzez zamiłowanie do disco i house’u granych w klubach NRD, następnie ewoluując i ostatecznie podbijając szczyty wielu radiowych list przebojów, gromadząc ponad 1 miliard odtworzeń w serwisach streamingowych oraz zapewniając mu 2. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się klubowych artystów wszechczasów w serwisie Beatport. Jako ceniony producent przygotowywał remixy dla topowych artystów, takich jak Dua Lipa, Lady Gaga & Ariana Grande, Elton John & Britney Spears, Mark Ronson, Calvin Harris, Fatboy Slim. Za remix “It’s About Damn Time” Lizzo otrzymał nawet nagrodę Grammy.