Skip to main content
support: Collage
Clutching At Straws Day
date & time: Saturday, 30 September 2023, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 179-299
organizer: Rock-Serwis
time table:
19:00 - wejście
19:45 - Collage
21:00 - Steve Rothery Band

DWA FASCYNUJĄCE WIECZORY Z JEDNYM Z NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH GITARZYSTÓW ŚWIATA!

STEVE ROTHERY BAND WEEKEND:

– 29.09.2023, WARSZAWA, Progresja, godz. 20:00 (MISPLACED CHILDHOOD DAY)
– 30.09.2023, WARSZAWA, Progresja, godz. 20:00 (CLUTCHING AT STRAWS DAY)

Steve Rothery to postać doskonale znana w świecie muzyki rockowej. Jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów, szanowanych przez innych muzyków i uwielbianych przez fanów. Współtwórca grupy Silmarillion, która później przekształciła się w Marillion, świętujący triumfy do dziś.
Oprócz działalności w macierzystym zespole, Steve proponował swoim sympatykom różne projekty solowe. Pierwszym z nich była formacja The Wishing Tree, która w 1996 roku zadebiutowała płytą Carnival Of Souls nagraną z udziałem Johna Helmera, Pete’a Trewavasa, Paula Craddicka i wokalistki Hannah Stobart.
W 2013 roku Rothery rozpoczął nowy rozdział swojej działalności poza Marillion. Wtedy to z grupą przyjaciół wystąpił na koncercie w Plovdiv, gdzie przedstawił premierowo swoje nowe kompozycje i kilka znanych z wczesnego okresu działalności macierzystego zespołu. Koncert został zarejestrowany i wydany na płycie, a już rok później gitarzysta zaproponował swój pierwszy studyjny solowy album, firmowany własnym nazwiskiem – The Ghosts Of Pripyat.
To w tym okresie w głowie gitarzysty zakiełkował pomysł by stworzyć grupę, która na okazyjnych koncertach prezentowałaby wczesne utwory Marillion i jego solowe kompozycje. Do pełni szczęścia brakowało tylko wokalisty, którego Rothery dość szybko znalazł w osobie Martina Jakubskiego z zespołu Stillmarillion.
Tak doszło do utworzenia Steve Rothery Band, z którą to formacją Steve od czasu do czasu pojawia się na koncertach.
Jesienią 2023 zamierza odbyć tournée, podczas którego w różnych miastach zagra po dwa koncerty, dzień po dniu.
W jego trakcie odwiedzi także Warszawę, gdzie wystąpi 29 i 30 września.
Pierwszego wieczoru czeka nas tzw. “Misplaced Childhood Day”, drugiego “Clutching At Straws Day”. Oprócz kompletnego materiału z ww. płyt doczekamy się też najciekawszych solowych utworów Steve’a oraz… niespodzianek.
Czy będą wśród nich Grendel, Cinderella Search i Three Boats Down From The Candy i inne? Przekonamy się we wrześniu 2023!

Bilety w sprzedaży od 9.12.2022 godz. 10:00 na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie oraz elektroniczne) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl