Skip to main content
support: Malevolence + Thrown + Resolve
dni
godz
min
sek
data i czas: poniedziałek, 11 listopada 2024, 19:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 139-170 PLN *końcowa cena może zawierać opłatę serwisową
organizator: Winiary Bookings
czasówka: Rozpiska godzinowa zostanie podana w późniejszym terminie

Mocne, metalcore’owe uderzenie na 11 listopada! Brytyjczycy z While She Sleeps wystąpią wówczas w warszawskiej Progresji w zabójczym towarzystwie Malevolence, Thrown i Resolve!

Na przestrzeni już blisko dwudziestu lat działalności, a w szczególności w drugiej dekadzie tego okresu, While She Sleeps jawią się jako przodownicy pracy na scenie metalcore’owej. Chwilę temu Brytyjczycy podzielili się szóstym w swoim dorobku krążkiem “SELF HELL”, na którym, oprócz charakterystycznej dla zespołu mieszanki ciężkich riffów z przebojowymi refrenami, kwintet kieruje się duchem “nic do stracenia, wszystko do osiągnięcia” i tę pewność słychać w każdym dźwięku. W skrócie: przebojowa, koncertowa maszyna.

Samozaparcia i pracowitości nie można odmówić rodakom WSS – Malevolence, ale tak to już chyba musi być, skoro pochodzi się z Miasta Stali. Na łamach Metal Hammera zostali opisani “jakby Dimebag Darrell dołączył do Hatebreed, by pracować nad sludge’owym albumem”. I coś w tym jest, bo w ich muzyce usłyszymy klasycznie zmetalizowanego hardcore’a, trochę sludge’owych wpływów, groove, a to wszystko podane na pełnej penerze.

Szwedzi z Thrown przyjadą w końcu ze swoim debiutanckim longplayem. “Exccesive Guilt” ukaże się 30 sierpnia nakładem wytwórni Arising Empire. Metalcore’owa brutalność i hardcore’owa agresja – to na pewno tu znajdziecie, a że w dodatku wiemy, że wielu z Was to lubi, to na pewno widzimy się pod sceną.

Koncert otworzą Francuzi z Resolved, którzy również pod egidą Arising Empire w zeszłym roku wydali album “Human”. Mimo klęski urodzaju w gatunku mało jest zespołów równie umiejętnie i przebojowo balansujących pomiędzy balladą a metalcorem, a ta płyta jest tego dowodem. Przekonacie się też o tym na żywo, więc wbijacie od samego początku!

BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek, 13 czerwca o godzinie 10:00

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster, GoOut, Progresja.com

WHILE SHE SLEEPS (Wielka Brytania) – metalcore, hardcore
https://www.facebook.com/whileshesleeps
https://www.instagram.com/whileshesleeps

MALEVOLENCE (Wielka Brytania / Nuclear Blast) – metalcore

https://www.facebook.com/MalevolenceRiff
https://www.instagram.com/malevolenceriff

THROWN (Szwecja / Arising Empire) – metalcore, hardcore

https://www.facebook.com/thrownband
https://www.instagram.com/thrownband

RESOLVE (Francja / Arising Empire) – metalcore

https://www.facebook.com/resolveofficial
https://www.instagram.com/resolveofficial