Skip to main content
support: Just Deckard
dni
godz
min
sek
data i czas: sobota, 30 listopada 2024, 19:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 120-140 PLN *końcowa cena może zawierać opłatę serwisową
organizator: Progresja, Deerhunter
gatunek: Ambient, Electronic
czasówka:
19.00 - wejście
20.00 - Just Deckard
21.00 - Carbon Based Lifeforms
23.00 - Suduaya (3 h set)

Klub Progresja oraz agencja Deerhunter Booking serdecznie zapraszają na noc pełną psybientowych brzmień. Wystąpi świetnie znany progresyjnej publiczności szwedzki duet Carbon Based Lifeforms, natomiast jako gość specjalny zagra francuski producent psytrance, Suduaya. Wieczór otworzy warszawski twórca psybientu, Just Deckard.

CARBON BASED LIFEFORMS [Psybient // Ambient // Chillout] [Szwecja]
Carbon Based Lifeforms jest duetem tworzonym przez Johannesa Hedberga i Daniela Segerstada. Obydwaj urodzili się w 1976 roku w Goteborgu, w południowo zachodniej Szwecji. Spotkali się po raz pierwszy, kiedy mieli obydwaj po 15 lat i wówczas rozpoczęli współpracę, która trwa już ponad 25 lat. CBL został powołany do życia w 1996 roku, jako odgałęzienie innych projektów, lecz szybko stało się to ich wiodącą działalnością. W 1996 roku wydane zostało demo „The Path”, które już wtedy słuchaczom pozwoliło poznać unikalne dźwięki ich muzyki.
Duet podpisał w 2002 roku kontrakt ze słynną francuską wytwórnią Ultimae Records i od tego czasu wydali pięć oficjalnych albumów: „Hydroponic Garden” (2003 rok), „World of Sleepers” (2006 rok); „Interloper” (2009 rok); „Twentythree” (2012 rok), „Derelicts” (2018 rok), „Stochastic” (2021 rok). Dyskografię duetu zamyka a ten moment wydana w 2023 roku płyta „Seeker”. Muzyka Carbon Based Lifeforms została nadzwyczaj dobrze przyjęta przez koneserów sceny ambient, dlatego też w 2012 roku duet został zaproszony do stworzenia soundtracku do niezależnej produkcji „The Mansion”. Dodatkowo na całokształt ich twórczości składają się liczne kolaboracje, chociażby z Magnusem Birgerssonem z Solar Fields.
Johannes i Daniel celują w łączenie kosmosu z z ziemskimi motywami. Korzystając z kombinacji natury i technologii, które są głównymi elementami inspiracji muzyków. Lubią prezentować pozytywne i negatywne aspekty, jakie niesie za sobą właśnie technologia oraz jej wpływ na środowisko naturalne. Johannes zazwyczaj kreuje ściany dźwięku i harmonie, podczas gdy Daniel rozwija rytmy i rzeźbi ideę w poszczególnych utworach.
Carbon Based Lifeforms bardzo często występują jako headlinerzy na największych festiwalach psytrance’owych w Europie oraz zagrali wiele koncertów w Rosji, USA, czy w Australii. W 2009 roku zagrali głośny koncert w „Cosmonovie” planetarium działającym przy Muzeum Historii Naturalnej w Sztokholmie. Koncert wyprzedał się bardzo szybko, co spowodowało, że ogłosili kolejny, który również został wyprzedany. Ci, którzy wówczas brali udział w tym widowisku, doznali niezapomnianego przeżycia. W kolejnych latach zagrali jeszcze kilka wyprzedanych koncertów w innych planetariach, między innymi w 2018 roku w Moskwie, gdzie bilety na wydarzenie rozeszły się w niecałe 14 godzin.

SUDUAYA [Psybient // Ambient // Chillout][Francja]
Suduaya jest francuskim gitarzystą oraz producentem muzyki z pogranicza melodic psytrance oraz downtempo. Po wielu latach pracy z różnymi zespołami (z kręgu metalu, rapu, muzyki ethno, world oraz fusion) wydał w 2011 swój pierwszy utwór psytrance na kompilacji „Stand up against gravity” (Iono Music). Dołączył do wytwórni Altar Records wraz z wydaniem swojego albumu „Dreaming Sun” (Wrzesień 2011). W kolejny latach wydawał albumy, które cieszyły się uznaniem wśród rzeszy miłośników psybientu – „Venus” (2016 rok), „LOveology” (2018 rok), Starseeds (2021 rok) oraz SoulQuest (2022 rok).

JUST DECKARD [Psybient // Ambient // Chillout][Warszawa, Polska]
Miłośnik muzyki elektronicznej od młodzieńczych lat, który scenicznie debiutował w 2017 roku w gdańskiej Protokulturze. Nie zamyka się na jeden gatunek oraz czerpie inspiracji z różnych źródeł, co czyni jego muzykę wyjątkową. Grał między innymi na imprezach, na których występowali Carbon Based Lifeforms, czy Hallucinogen. Aktualnie przymierza się do wydania debiutanckiego materiału.

Dostępne na stronie www.progresja.com oraz w bileteriach GoOut, Going, eBilet, Eventim i Biletomat.

BILETY