Skip to main content
support: Unprocessed
UWAGA

W związku z urazem głowy odniesionym wczoraj przez gitarzystę grupy The Callous Daoboys, zespół nie wystąpi w Warszawie w planowanym terminie 7 lutego. Management artysty potwierdził, że stan muzyka jest stabilny i jego zdrowiu nic nie zagraża.

Oświadczenie:

“Bardzo nam przykro, że nie dotrzemy na dzisiejszy koncert! Obiecujemy Wam, że to nadrobimy!”

The Callous Daoboys
date & time: Wednesday, 07 February 2024, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 109-140
organizer: Knock Out Productions
time table:
18:00 - VIP
19:00 - wejście
20:00 - Unprocessed
21:10 - Tesseract

Grupa powróci do nas z płytą zatytułowaną „War of Being” oraz wyjątkowymi gośćmi!

Prog metal przeżywa renesans, a wiedzą o tym najwięcej tytani gatunku z Tesseract, którzy techniką, precyzją i melodiami kupili kilka pokoleń fanów. Brytyjczycy szykują się na premierę “War of Being”, która odbędzie się jeszcze w tym roku.

Nowe wydawnictwo usłyszymy na żywo podczas zimowej trasy zespołu, która zahaczy o Warszawę w terminie 7 lutego. Tesseract towarzyszyć będą djentowcy z Unprocessed i mathcore’owi wizjonerzy z The Callous Daoboys.

Bilety oraz pakiety VIP* będą dostępne w sprzedaży od:

13 lipca (10:00) na: https://bit.ly/Tesseract-ARTISTPRESALE (przedsprzedaż wyłącznie dla posiadaczy specjalnego hasła)
14 lipca (10:00)* na: www.knockoutmusicstore.pl (przedsprzedaż otwarta)

TESSERACT (Wielka Brytania) djent, prog metal

Tesseract to jedna z tych grup, których karierę obserwuje się jak dobry film. Już przy debiutanckim “One” usłyszało o nich wielu, a światek prog metalu zyskał kolejny skład gotów do zrewolucjonizowania gatunku. Dalej było tylko lepiej. Z czasem zespół wydał przełomowe dla współczesnej formy nurtu “Altered State” i “Polaris”, a od tamtej pory wyłącznie rosną, grając we własnej ekstralidze. Brytyjczycy weszli w ostatnie półtorej dekady nowoczesnego metalu zgodnie z teraźniejszymi standardami – w progresywnym rocku nie poszukiwali oldskulowych, analogowych brzmień. To muzyka spod znaku maksymalnego chłodu, idealnie poszatkowanego rytmu, choć z miejscem na wzniosłe melodie, a nawet odrobinę przebojowości. Skuteczność tych działań pozostaje niepodważalna – w końcu formacja z Buckinghamshire po dziś dzień ma wielu naśladowców.

https://www.facebook.com/tesseractband
https://www.instagram.com/tesseractband/

UNPROCESSED (Niemcy) djent, prog metal

Niemieckie Unprocessed to kolejna z grup, które w poszukiwaniu idealnego destylatu prog metalu nie uciekają w zamierzchłą przeszłość. Widać, że autorzy ubiegłorocznego “Gold” są dziećmi swoich czasów, dlatego oprócz skomplikowanych figur rytmicznych wrzucają do piosenek synkopowane rytmy djentu, ale nie tylko. Bo tutaj pomysł na muzykę jest wielowątkowy, a obok powyższych tropów gości także math rock czy nawet echa melodyki współczesnego popu. Wszystko w odpowiednich proporcjach.

https://www.facebook.com/Unprocessedofficial
https://www.instagram.com/unprocessedband/

THE CALLOUS DAOBOYS (USA) mathcore

Właśnie takich kapel potrzebuje mathcore: furiackich i kolorowych; pełnych wszystkiego i jednocześnie maksymalnie konkretnych w przekazie. The Callous Daoboys pokazują, że granice nurtu wyznacza wyłącznie wyobraźnia, a ci Amerykanie mają ogromną wyobraźnię. W ogóle nie czują problemu z łączeniem mathcore’u z niemal grindową intensywnością, emocjami zaczerpniętymi z post-hc, awangardowymi zgrzytami czy alt-metalem. Robią, co chcą i wiedzą, że dzięki temu wychodzą na plus.

https://www.facebook.com/thecallousdaoboys
https://www.instagram.com/thecallousdaoboys/

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod