Skip to main content
support: Batna + Hellhaim
date & time: Friday, 27 October 2023, 18:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 80-90
organizer: Progresja
time table:
18:00 - wejście
19:00 - Hellhaim
19:45 - Batna
20:30 - Hunter

Zapraszamy Was na koncert w ramach jesiennej trasy 2023.

ŻYCIE czy Śmierć?
POKÓJ czy Wojna?
PRAWO czy Przymus?
MIŁOŚĆ czy Nienawiść?
PRAWDA czy Kłamstwo?
WYBÓR czy Obojętność?
EMPATIA czy Znieczulica?
TOLERANCJA czy Fanatyzm?
DEMOKRACJA czy Dyktatura?
WOLNOŚĆ czy NieWolnOść?

To bardzo ważne pytania. Najważniejsze. Na tej trasie zadamy ich wiele. Ale też czas w którym przyszło nam żyć wymaga, żebyśmy je sobie stale zadawali, bo to od nas i naszych wyborów zależy nasze życie. I utwory, które Wam zagramy będą właśnie o tym. Będzie więc mocno i wprost. Ale czasem także z dystansem, żeby nie było aż za grobowo. Jak to u nas. A więc będzie poważnie i będzie zabawa. Będą też Goście. Większość już poznaliście, ale… W połowie trasy może się okazać, że nasza rzeczywistość bardzo się zmieni.. Kto wie co będzie potem? Będzie to więc trasa wyjątkowa pod wieloma względami. Będziemy zaszczyceni i przeszczęśliwi jeśli dołączycie 🖤
Peace & Love Przyjaciele!

BATNA to twór muzyczny złożony z pięciu różnych osobowości, które połączyła wspólna pasja do ciężkich gitarowych brzmień. Muzyka tworzona przez zespół jest pełna emocji, tłustych riffów i metalowego pazura. Każdy utwór ma swoje silne znaczenie, które zostało ukryte w tekstach. Zespół powstał w 2020 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Nazwa zespołu pochodzi od skrótu Best Alternaticve To, a Negotiated Agreement, jak wiadomo nie od dziś, że muzyka jest najlepszym sposobem na znalezienie wspólnego języka ze społeczeństwem. BATNA to zwycięzca Antyfestu Antyradia 2022, oraz zdobywca „Złotej Kosy”, laureat 3-go miejsca w plebiscycie „Złotego Bączka”. BATNA zagrała wiele koncertów, w tym na dużej scenie Festivalu Pol’And’Rock. W 2022 roku chłopaki wydali swój debiutancki album zatytułowany “Niechciani”, który rozpoczął trasę promocyjną “Niechciani Tour”, a tytułowy utwór „Niechciani” został nominowany do Przeboju Rocku Antyradia 2023.
16 lipca 2023 BATNA podczas koncertu w Krakowie w Klubie Kwadrat została supportem przed legendarną grupą Soulfly. Aktualnie zespół pracuje nad nową płytą i przygotowuje się do jesiennej trasy koncertowej pod tajemniczym tytułem FreakTour.
W skład zespołu wchodzą:
Marcin „Cinek” Zmorzyński – wokal,
Łukasz „Hawaj” Biedroń – gitara prowadząca,
Łukasz „Yasiu” Pierwoła – gitara rytmiczna,
Robert „Dalton” Dąbrowski – gitara basowa,
Dominik „Pałka” Hulbój – perkusja
www.facebook.com/batna.official
www.instagram.com/batna_official/
www.tiktok.com/@batna_official?lang=pl-PL
www.youtube.com/c/BATNAOfficial

Hellhaim
Zespół założony w 2009 r. przez dwóch gitarzystów zakorzenionych w warszawskiej scenie heavy metalowej lat 80’tych, w trakcie kilkunastu lat swojego istnienia Hellhaim przeszedł śmiałą ewolucję od generycznego hard rocka po jadowity i energetyczny heavy/speed metal, który sięga również po dokonania sceny thrash, black i death metalowej. Hellhaim wszem i wobec znany jest z żywiołowych koncertów oraz niecodziennego anturażu wszechobecnych czaszek, łącząc na scenie elementy misterium z powrotem do surowych korzeni muzyki metalowej.
Obecnie zespół gra w składzie:
• Mateusz Drzewicz – wokal
• Albert Żółtowski – gitara
• Piotr „Schenker” Konicki – gitara
• Michał „Dogsun” Białas – bas
• Jaro Kaczmarczyk – perkusja