Skip to main content
Sold out
date & time: Friday, 15 March 2024, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 139-179
organizer: FKP Scorpio
time table:
19:00 - wejście
20:30 - start

Foil Arms and Hog to irlandzka grupa komediowa, składająca się z trzech członków: Seana Finegana (Foil), Conora McKenny’ego (Arms) i Seana Flanagana (Hog). Grupa prezentuje swoje talenty komediowe w różnych mediach, w tym w telewizji, radiu, na żywo na scenie oraz online. Trio pisze, kręci i montuje co tydzień nowy skecz w swoim biurze, publikując go na platformach takich jak YouTube, Facebook i IGTV na Instagramie.

Foil Arms and Hog nie ogranicza się do konkretnego gatunku komedii, tworzą skecze, które często są obserwacyjne i od czasu do czasu dotykają aktualnych tematów. Popularne skecze opublikowane na YouTube obejmują takie tytuły jak “When Irish People Can’t Speak Irish”, “An Englishman Plays Risk”, “WTF is Brexit” i “How to Speak Dublin”. Oprócz swojej obecności online, Foil Arms and Hog występują również na żywo, głównie w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Rozszerzyli swoje występy na inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, Australię, Holandię, Niemcy, Szwajcarię i brali udział w licznych edycjach Festiwalu Fringe w Edynburgu.

Nazwa grupy wywodzi się od przezwisk, jakie mieli dla siebie jej członkowie: Foil (Sean Finegan) jako klasyczna postać w komedii, Arms (Conor McKenna) ze względu na jego długie ramiona i nogi oraz Hog (Sean Flanagan) jako osoba, która najbardziej przykuwająca uwagę.

Według danych z 2022 roku grupa zgromadziła ponad miliard wyświetleń online. Członkowie spotkali się na uczelni, gdzie studiowali inżynierię, architekturę i genetykę, założyli grupę i przez ostatnie dziewięć lat koncertowali ze swoimi występami na żywo w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii, zdobywając uznanie zarówno widzów, jak i krytyków.