Skip to main content
support: Hemlocke Springs
date & time: Tuesday, 21 November 2023, 19:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 149
organizer: AlterArt
time table:
19:00 - wejście
20:00 - Hemlocke Springs
21:00 - Ashnikko

Ashnikko, największa prowokatorka nowego popu ogłasza swój długo wyczekiwany debiutancki album „WEEDKILLER” i przyjeżdża do Polski! Ashnikko zagra 21 listopada w warszawskiej Progresji.

Płyta ukaże się 2 czerwca 2023. Wraz z zapowiedzią albumu, Ashnikko wydało także nowy singiel „Worms” i ogłosiła pierwszą światową trasę koncertową.

Odkąd podbiła branżę muzyczną dzięki uznanemu mixtape’owi „DEMIDEVIL” z 2021 roku, Ashnikko zyskała miano jednej z najbardziej innowacyjnych współczesnych artystek alt-popowych. Nowy singiel „Worms” pomimo skocznego alt-popowego rytmu ma mroczny ton. Wraz z jej niedawnym wydawnictwem „You Make Me Sick”, te dwa utwory otwierają nową erę dla Ashnikko, pokazując zakres jej muzycznych umiejętności i to, jak bez strachu i z łatwością przechodzą między gatunkami.

Debiutancki album „WEEDKILLER” to zbiór energetycznych utworów – odważnych, łączących gatunki, które zdefiniowały dotychczasową twórczość Ashnikko. Uniwersum „WEEDKILLER”, które stworzyła artystka, to dystopijna fantazja, która opowiada historię cywilizacji okupowanej i zniszczonej przez maszyny żywiące się materią organiczną, w której główny bohater szuka zemsty, stając się częścią maszyny – to poetycki komentarz do katastrofy ekologicznej i szybkiej ewolucji technologii. Pełen równie nagiej wrażliwości i radosnego buntu, „WEEDKILLER” daje grzmiący głos uciśnionym.

Ashnikko stwierdza: „Moje bioluminescencyjne serce świeci. Mój postapokaliptyczny świat wróżek jest tutaj. Moje skrzydła zostały wyrwane, ale zbudowałam je na nowo, używając części maszyny WEEDKILLER. Jestem zesłana tutaj, aby cię wyeliminować, WEEDKILLER.” Jeszcze w tym roku Ashnikko zabierze WEEDKILLER w swoją największą jak dotąd trasę koncertową.

Limitowana przedsprzedaż rozpocznie się w środę, 8 marca 2023 o 10:00. Chcesz wziąć udział w przedsprzedaży? Zapisz się do newslettera AlterArt już teraz: www.alterart.pl/newsletter. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w piątek, 10 marca 2023 o 10:00.