Skip to main content
support: Pain + Bloodred Hourglass
days
hours
min
sec
date & time: Sunday, 09 February 2025, 18:00
Venue: Progresja – Main Stage
address: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 129-150 PLN *the final price may include a service fee
organizer: Knock Out Productions
TIME TABLE: The hourly schedule will be announced at a later date

The Halo Effect wraca do polski w roli headlinera!

Szwedzka grupa wystąpi 9 lutego w stołecznej Progresji – gośćmi specjalnymi będą Pain, a supportem Bloodred Hourglass.

Stęskniliście się za The Halo Effect po niedawnych występach w Polsce z Meshuggah? Tym razem mistrzowie melodii w death metalu wystąpią jako gwiazda wieczoru. Cybermetalowe Pain zagra utwory z nowej płyty, “I Am” (premiera 17 maja), a Bloodred Hourglass przypomni o zeszłorocznym “How’s the Heart?”.

THE HALO EFFECT (Szwecja) melodic death metal:

“Ten numer ma w sobie zarówno popową strukturę, jak i riff będący czymś w stylu spowolnionego Slayera” – mówi gitarzysta The Halo Effect, Niclas Engelin, o ultraprzebojowym “Gateways”. Tak nietypowy opis dość dobrze sumuje swobodę, z jaką szwedzka grupa bawi się kontrastami. Ich melodyjny death metal nie ma być melodyjny dla samego faktu, bo główny cel zespołu to przede wszystkim pisanie pamiętnych utworów. No i proszę, słyszycie ich piosenkę raz, a potem mimowolnie ją nucicie. Wszystko za sprawą zmysłu kompozytorskiego wypracowanego latami doświadczenia wszystkich członków, oni po po prostu doskonale wiedzą, co chcą osiągnąć. Gdy atakują riffem, to z reguły ciężkim i selektywnym jednocześnie. Kiedy na pierwszy plan wskakuje melodia, to zawsze epicka do cna. Wszystkie te części składowe potężnym rykiem puentuje Mikael Stanne. Podczas ich koncertu dostaniecie +10 do metalowej potęgi, słowo!

https://www.facebook.com/thehaloeffectse
https://www.instagram.com/thehaloeffectse

PAIN (Szwecja) industrial metal, cyber metal:

Pain to idealna propozycja dla ludzi, którym marzy się metal, ale w mocno imprezowej formie – nie głupkowatej, nie ironicznej na siłę, ale za to tanecznej jak diabli. Projekt Petera Tägtgrena, w którego tekstach spotkacie się m.in. z kosmitami, krytyką społeczeństwa i substancjami psychoaktywnymi, potrafi rozruszać chyba każdego. Wszystko za sprawą nośnych riffów, świetnie skonstruowanych beatów oraz intensywnie pulsujących partii klawiszy – gdy połączycie je w jedno, nie przestaniecie rytmicznie tupać w podłogę. Industrialne wtręty, cybernetyczna produkcja i masa dobrej zabawy… Czy nie o to chodzi w życiu?

https://www.facebook.com/OfficialPain
https://www.instagram.com/painbandofficial

BLOODRED HOURGLASS (Finlandia) melodic death metal:

Są z Finlandii, a więc to naturalne, że lubią metalową ekstremę i melodie. Bloodred Hourglass podchodzą do tworzenia z dużą gracją – trzymają się standardów melodyjnego death metalu, ale pamiętają o autorskich smaczkach. Dlatego obok riffowo-leadowych pasaży mamy tu też konkretny groove, a nawet umiejętnie wklejoną elektronikę. Pasują do tego zestawu wręcz wzorowo.

https://www.facebook.com/bloodredhourglass
https://www.instagram.com/bloodredhourglass

Bilety będą dostępne od 8 maja (10:00)