Skip to main content
support: Testament + Gaerea
dni
godz
min
sek
data i czas: niedziela, 21 lipca 2024, 17:30
miejsce: Letnia Scena Progresji
adres: Letnia Scena Progresji (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 219-240 PLN *końcowa cena może zawierać opłatę serwisową
organizator: Knock Out Productions
gatunek: Black Metal, Thrash Metal
czasówka:
17:30 - wejście
18:15 - 18:45 - Gaerea
19:15 - 20:15 - Testament
20:45 - ... - Behemoth

Behemoth zagra w Warszawie z wyjątkowymi gośćmi!

Koncert odbędzie się 21 lipca na Scenie Letniej klubu Progresja, a przed headlinerem wystąpią Testament oraz Gaerea.

O tym wydarzeniu będzie się mówiło. Behemoth, a więc jeden z największych zespołów w historii polskiego metalu, i tytani thrashu z Testament na jednej trasie? Tego jeszcze nie było! Supportem grup będzie portugalska Gaerea – jedna z bardziej utalentowanych młodych nazw w black metalu.

BEHEMOTH (Polska) black metal

Nergal już od momentu, gdy jako nastolatek sprzedawał kasety w gdańskiej Oliwie, wiedział, że jego główną ścieżką musi być muzyka, więc harował, jak wół. Opłaciło się, bo Behemoth stopniowo odhaczał kolejne istotne punkty rozwoju, a status pomorskiej bestii nieprzerwanie rósł. Pierwsza trasa po Europie, pierwsza trasa po USA, pierwsze wylądowanie na liście Billboard 200… Żelazna konsekwencja w połączeniu z mistrzowskim songwritingiem dały wyczekiwany efekt, a więc potężny status. Black metal pomorskiej grupy zawsze stał świetnymi rozwiązaniami kompozytorskimi, a w parze z wizerunkowym radykalizmem i toną kontrowersji (głównie na polskim podwórku) utworzył spójną całość. Oni nie kłaniają się nikomu i niczemu. Wiemy, co mówimy. Ostatni album grupy, „Opvs Contra Natvram”, wciąż ukazuje Behemotha jako bezkompromisowy skład, który się nie ugrzecznia, nie gra pod publiczkę – po prostu gra swoje. Przekonajcie się o tym na żywo, bo co jak co, ale koncerty zawsze dają maksymalnie widowiskowe.

https://www.facebook.com/behemoth
https://www.instagram.com/behemothofficial/

Testament (USA) thrash metal

Jedna z większych marek w historii thrash metalu już niedługo będzie obchodzić czterdziestolecie działalności, ale czas się ich nie ima. Testament niezmiennie – mimo perturbacji, zmian w składzie czy innych komplikacji – siecze swój thrash wyraźnie zabarwiony death metalem i raczej nic nie wskazuje, by mieli wypaść z formy. Mają nosa do hitów, w najbardziej agresywnych momentach odpalają ekstremalną intensywność, a wszystko to niosą wybitne partie gitarowe Alexa Skolnicka oraz oczywiście donośny ryk Chucka Billy’ego. Weterani wciąż na szczycie.

https://www.facebook.com/testamentlegions
https://www.instagram.com/testamentofficial

Gaerea (Portugalia) black metal

Portugalska Gaerea uprawia black metal w odsłonie, która kąsa i emanuje ciemnością, a jednocześnie jest na swój sposób przyswajalna. Zamaskowani artyści z Półwyspu Iberyjskiego znają granicę między melodyjnością a brutalnością. Jasne, umieją odpalić szybkie riffy czy blasty, ale kontrują je wielkimi melodiami, zamaszystymi przejściami i mocno epicką atmosferą.

https://www.facebook.com/gaerea
https://www.instagram.com/gaerea_/

Bilety będą dostępne od 31 stycznia (10:00) na www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod