Skip to main content
data i czas: czwartek, 25 stycznia 2024, 19:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 150-160
organizator: Cobra Agency, Progresja
czasówka:
17:30 - wejście VIP
19:00 - wejście
21:00 - start

Progresja zaprasza na koncert Slaughter to Prevail!

Slaughter to Prevail to jeden z najbardziej ekstremalnych projektów na scenie metalowej, którego bezkompromisowe i bezlitosne brzmienie atakuje serca fanów deathcore’u i death metalu na całym świecie. Formację prowadzi potężny, charyzmatyczny lider Alex Terrible, pod wodzą którego grupa zdobywa kolejne szczyty muzyczne.

Założony pierwotnie w Rosji zespół podjął jedyną możliwą decyzję o wyjeździe z kraju i przeprowadzce na Florydę w USA, od razy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przy tym zdecydowanie sprzeciwili się przemocy i konfliktom, co jednoznacznie podkreślają w swoich wypowiedziach i tekstach utworów. Świetnym przykładem jest bijący rekordy popularności singiel „1984”, który z jednej strony atakuje agresywnymi dźwiękami, ale z drugiej realizuje radykalnie antywojenny przekaz.

Ich najnowszy singiel „VIKING”, wydany pod koniec lipca 2023 roku, w ciągu tygodnia wdarł się na 25. pozycję listy Hard Rock & Alternative legendarnego Billboard. Slaughter to Prevail jest świadectwem mocy muzyki przekraczającej granice. Dzięki nieustającemu oddaniu swojej pasji, niezachwianej postawie wobec przemocy i umiejętności urzekania publiczności brutalnymi, ale melodyjnymi kompozycjami, Slaughter to Prevail jest gotowy zapisać się w annałach historii metalu.