Skip to main content
THROUGH STORMS AHEAD EUROPE 2024
support: Decapitated + Caliban + Left to Suffer
dni
godz
min
sek
data i czas: wtorek, 26 listopada 2024, 17:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 159-180 PLN *końcowa cena może zawierać opłatę serwisową
organizator: Winiary Bookings
gatunek: Metalcore
czasówka:
17:00 - wejście
18:00 - start

Metalcore’owi giganci powracają do Polski! Amerykanie z As I Lay Dying przyjadą 26 listopada do warszawskiego klubu Progresja z nowym albumem, a na koncercie towarzyszyć im będą: rodzime Decapitated, niemiecki Caliban oraz umiejętnie łączący deathcore z nu metalem Amerykanie z Left to Suffer!

As I Lay Dying to grupa, która w momencie metalcore’owej fali zalewającej scenę ciężkich brzmień na początku XXI wieku płynęła na jej froncie. Od momentu wydania debiutanckiego krążka popularność formacji z San Diego intensywnie wzrastała z każdym kolejnym dniem, co doprowadziło ją do kontraktu z wytwórnią Metal Blade. Przełomowym momentem dla kalifornijskich metalcore’owców było wypuszczenie trzeciego albumu “Shadows Are Security” w 2005 roku, którym zadebiutowali na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się niezależnych płyt oraz wdarli się do notowania Billboard 200. Od tego czasu każdy kolejny materiał As I Lay Dying cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a zespół do perfekcji opanował bardziej melodyjną odmianę metalcore’a. W tym roku światło dzienne ujrzy następca wydanego pod banderą Nuclear Blast w 2019 roku krążka “Shaped By Fire”, a już pod koniec listopada Amerykanie przyjadą z nim na jedyny koncert do Polski!

Wraz z As I Lay Dying na deskach warszawskiej Progresji wystąpią: rodzimi mistrzowie technicznego death metalu z Decapitated, którzy powoli kończą promowanie ostatniego, wydanego 2 lata temu nakładem wytwórni Nuclear Blast krążka “Cancer Culture”. Również w 2022 roku swoim ostatnim jak dotąd albumem “Dystopia” podzielili się metalcore’owi weterani z Caliban, potwierdzając nim, że na europejskiej scenie plasują się w jej ścisłej czołówce. Skład tej mocarnej trasy zamyka Left To Suffer, którzy 16 sierpnia wydadzą trzeci w swoim dorobku longplay “Leap of Death”.

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster, Progresja.com, Goout.pl

AS I LAY DYING (USA / Nuclear Blast Records) – metalcore

https://www.facebook.com/asilaydying
https://www.instagram.com/asilaydying
https://www.tiktok.com/@asilaydyingofficial

DECAPITATED (Polska / Nuclear Blast Records) – death metal, techniczny death metal

https://www.facebook.com/decapitated
https://www.instagram.com/decapitatedband
https://www.tiktok.com/@decapitatedband

CALIBAN (Niemcy / Century Media Records) – metalcore

https://www.facebook.com/CalibanOfficial
https://www.instagram.com/calibanofficial/

LEFT TO SUFFER (USA) – deathcore, nu metal

https://www.facebook.com/lefttosuffer
https://www.instagram.com/lefttosuffer