Skip to main content
„Drodzy. Z przykrością informujemy, że niestety w wyniku nieprzewidzianych okoliczności koncert The Zombies w Warszawie zaplanowany na 20 czerwca 2024 zostaje odwołany. Wraz z zespołem dołożymy wszelkich starań, aby zorganizować koncert w przyszłym roku. Wszystkie dotychczas zakupione bilety możecie zwracać w punktach sprzedaży.”

Poniżej przeczytacie oświadczenie zespołu:

‘Due to unforeseen circumstances, The Zombies are unfortunately unable to perform in Warsaw on 20 June. The band truly regrets needing to cancel their first show ever in Poland. All efforts will be made to reschedule the show for next year, refunds will be issued at point of purchase.’
data i czas: czwartek, 20 czerwca 2024, 19:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 175-200
organizator: Winiary Bookings
wiek: 13+
czasówka: Rozposka godzinowa zostanie podana w późniejszym terminie

Autorzy legendarnych singli “She’s Not There”, “Tell Her No” czy “Time of the Season”, brytyjska grupa The Zombies, wystąpią 20 czerwca w warszawskim klubie Progresja na jedynym koncercie w Polsce!

Ponad 60 lat na rynku muzycznym to nie lada wyczyn w kontekście historii zespołu. Nie zmieni tego fakt, że kariera The Zombies była dość rwana – w końcu tuż przed osiągnięciem największego komercyjnego sukcesu w 1968 roku z albumem “Odessey and Oracle” i pochodzącym z niego singlem “Time of the Season” grupa rozpadła się na ponad dwie dekady. Po chwilowych wznowieniach aktywności na pograniczu lat 80. i 90. oraz w 1997, panowie Blunestone i Argent wraz z rozpoczęciem nowego millenium wskrzesili The Zombies i ta przygoda trwa do dziś.

Zasługi Brytyjczyków dla muzyki rozrywkowej są znaczące: wprowadzili do popowego brzmienia keybordowe riffy, chóralne harmonie oraz chrypliwe wokale i byli drugim po The Beatles zespołem z Wysp, który podbił amerykańskie listy przebojów. Nie umknęło to uwadze magazynu Rolling Stone, który umieścił “Odessey and Oracle” w pierwszej setce rankingu 500 Płyt Wszechczasów, oraz zarządowi fundacji Rock and Roll Hall of Fame, do którego grona The Zombies zostali wprowadzeni w 2019 roku.
W czerwcu The Zombies wystąpią na jedynym koncercie w Polsce, podczas którego wykonają zarówno swoje największe, legendarne przeboje oraz nowe kompozycje z wydanej w zeszłym roku płyty “Different Game”.

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster, Progresja, GoOut.

Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.

THE ZOMBIES (Wielka Brytania) – psychodeliczny pop, rock

https://www.facebook.com/thezombiesmusic
https://www.instagram.com/thezombiesofficial