Skip to main content

Raye // 24.11.2023

Sold out, New date soon
Z uwagi na stan zdrowia Artystki, koncert RAYE zaplanowany na dziś w klubie Progresja w Warszawie nie odbędzie się.

Obecnie trwają prace nad znalezieniem nowej daty.

Prosimy o zachowanie biletów, ponieważ będą ważne na nową datę.


Due to Artiste’s health issues, RAYE show due to take place today at Progresja club, Warsaw, will no longer be going ahead as planned.

We are working on rescheduling the show.

Please hold on to your tickets, they will remain valid for the new date.
Sold out, New date soon
data i czas: piątek, 24 listopada 2023, 18:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 135-149
organizator: Live Nation
czasówka:
18:00 - wejście
19:00 - support
20:00 - Raye

Nominowana 4 razy do nagrody BRIT, RAYE jest jedną z najbardziej streamowanych artystek na świecie, z ponad 2.3 miliardami odtworzeń. Ma na swoim koncie podwójną platynę, cztery platynowe, dwa złote i trzy srebrne single. Jest również niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych autorek tekstów w UK. Napisane przez nią piosenki dla takich artystów jak: John Legend, Ellie Goulding, Khalid, David Guetta, Diplo czy Beyonce zgromadziły łącznie ponad 3 miliardy odsłuchań. W 2019 roku RAYE została nagrodzona nagrodą The BMI Impact Award za jej ‘przełomową sztukę, kreatywną wizję i wpływ na przyszłość muzyki’.

Podczas lata 2021 roku, artystka była sfrustrowana brakiem możliwości na wydanie albumu. To spowodowało jej odejście z wcześniejszej wytwórni muzycznej i pozwoliło jej stworzyć własną ścieżkę. Ogłaszając to publicznie i deklarując swoją niezależność jako artystka, Raye była jeszcze bardziej zdeterminowana i zobowiązana do wydania pierwszego, przełomowego albumu, który przepowiedziała jej nagroda BMI w 2019 roku. W 2022 roku artystka została nominowana do the Ivors Songwriter, trafiła na czołówki list przebojów w UK, miała swój debiutancki występ w TV w programie Jools Holland i stała się twarzą kampanii Spotify’s November Equal.

3 lutego 2023 roku piosenkarka i autorka tekstów wyda swój debiutancki album – My 21st Century Blues. Jest to RAYE część druga. RAYE na swoich własnych zasadach. RAYE z przeszłości, lecz odnowiona. Utwory są napisane przez RAYE, dla RAYE, lecz jednocześnie są dla każdego, kto zmierzył się z przeciwnościami losu i je pokonał. To również hymny dla innych kobiet ze świata muzycznego oraz dla tych, które utknęły w świecie mizoginii.