Skip to main content
Castle Nights
data i czas: sobota, 13 lipca 2024, 17:00
miejsce: Zamek w Szymbarku
adres: Zamek w Szymbarku k. Iławy (Szymbark 20, 14-200 Iława)
cena: 200-
organizator: Progresja
czasówka:
17:00 - wejście
19:00 - The Dumplings
21:00 - Midge Ure

Fundacja Heritage Poland Group i Progresja Music Zone prezentują:
Castle Nights: Midge Ure (Ultravox) & The Dumplings

Zapraszamy na pierwsze w ponad 700-letniej historii Zamku w Szymbarku profesjonalne, pełnoformatowe wydarzenie kulturalne – koncert Midge’a Ure’a – gwiazdy nurtu new romantic i lidera Ultravox oraz The Dumplings – polskiej rewelacji alternatywnego popu. Na tle monumentalnych ruin zamkowych w dniu 13 lipca 2024 r. koncert zainauguruje cykliczne wydarzenia kulturalne w ramach projektu „Castle Nights”.

Midge Ure – legendarny muzyk, geniusz synth-popu, były lider i wokalista zespołu Ultravox, a także współorganizator jednego z największych charytatywnych koncertów Live Aid. Obdarzony elektryzującym głosem Artysta podczas wieloletniej kariery nie tylko kształtował dzieje światowej muzyki w latach 80tych poprzez takie utwory jak „Vienna”, “Dancing With Tears In My Eyes” czy “The Voice”, ale osiągnął liczne sukcesy i uznanie jako solowy artysta. Jego ponadczasowa twórczość muzyczna, oparta na melodyjnych refrenach i przeszywającym, syntezatorowym brzmieniu zagości w niezwykłej scenerii XIV-wiecznej zabytkowej architektury w otoczeniu mazurskich lasów i Jeziora Szymbarskiego. Wg niezapomnianego Tomasza Beksińskiego muzyka Ultravox to „najbardziej romantyczna z romantycznych muzyk”. Oprócz występu gwiazdy wieczoru, przygotowujemy szereg dalszych dodatkowych, wyjątkowych atrakcji – obserwujcie nas i wyczekujcie kolejnych ogłoszeń – te już niebawem!

Ashes of memories still aglow
Only for you
Portraits and pictures you once saw
Visions in blue

The Dumplings wraca powoli po uśpieniu koncertowym z 2019 roku i przygotowuje się do świętowania 10 rocznicy swojego debiutu. Na co mogą liczyć ich fani z tej okazji? Musicie śledzić ich poczynania, bo szykuje się wielka feta! Do tej pory The Dumplings wydało 3 płyty. „No Bad Days”, „Sea You Later” i „RAJ”.
Mają na koncie setki koncertów w Polsce i zagranicą. Gościli m.in. na scenie Open’er, Off Festival, Męskie Granie, Orange Festival, SXSW, Sziget, The Great Escape czy Liverpool Sound City.

Zamek w Szymbarku to spektakularne, dobrze zachowane ruiny czternastowiecznego zamku we wsi Szymbark, koło Iławy (województwo warmińsko-mazurskie). Zamek został zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową najznamienitszej rodziny Prus Wschodnich – von Finckenstein. Jest drugim po Malborku, największym zamkiem gotyckim w Polsce. Zamek przetrwał w nienaruszonym stanie II wojnę światową, jednakże został splądrowany i spalony przez Armię Czerwoną po wyzwoleniu Polski. Według różnych źródeł zamek jest jednym z miejsc, w którym ukryta jest słynna bursztynowa komnata.

Fundacja Zamek Szymbark sprawująca od 2019 r. pieczę nad procesem rewitalizacji zamku wraz z Mecenasem Kultury Fundacją Heritage Poland Group wspólnie z producentem wydarzenia Progresja Music Zone sp. z o.o. rozpoczynają koncertem Migde’a Ure’a cykl wydarzeń kulturalnych w ramach projektu „Castle Nights”.

Zapraszamy na koncert oraz do wirtualnej wędrówki po zamku w Szymbarku www.fundacjazamekszymbark.pl

Castle Nights: Midge Ure (Ultravox) & The Dumplings

13 lipca 2024 (sobota)
Zamek w Szymbarku k. Iławy
Szymbark 20, 14-200 Iława

Bilety dostępne w największych bileteriach: GoOut, eBilet, Eventim, Going. Empik oraz na www.progresja.com.

Więcej informacji: www.castlenights.pl

———–

Darmowe przejazdy dla uczestników Castle Nights!

Godziny kursów Dworzec w Iławie–Zamek w Szymbarku: 16:30, 17:30, 18:30, 19:30
Godziny kursów Zamek w Szymbarku–Dworzec w Iławie: 23:00, 0:00, 1:00