Skip to main content
support: Sacrament
40-lecie płyty „Dorosłe Dzieci”
data i czas: niedziela, 17 września 2023, 18:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 80-150
organizator: Progresja
czasówka:
18:00 - wejście
19:00 - Sacrament
20:00 - Grzegorz Kupczyk & CETI

Grzegorz Kupczyk & CETI – 40-lecie płyty „Dorosłe Dzieci”

Grzegorz Kupczyk, jeden z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, zawsze wierny gatunkowi, charyzmatyczny wokalista, autor i wykonawca wielu utworów, które przeszły do historii polskiej muzyki, wystąpi dla Was w specjalnym programie muzycznym „40-lecie płyty Dorosłe Dzieci”. Grzegorz Kupczyk & CETI oprócz utworów świetnie znanych z legendarnej płyty zespołu Turbo, w którym wówczas występował, wykona również kompozycje bonusowe, które nie trafiły na płytę. Zatem będzie to prawdziwy rarytas dla fanów zespołu i wielbicieli muzyki rockowej w Polsce.

Grzegorz Kupczyk na temat 40-lecia płyty Dorosłe Dzieci: „Jako że mamy sporo czasu, a ostatnio ukazały się aż trzy albumy z moim udziałem i aż dwa z okazji… pomyślałem, że warto zrobić coś wyjątkowego. Podjąłem decyzję, że zrobię to z moim zespołem… Pomysł był taki, aby uczcić moją pierwszą płytę w życiu. Płytę, która stała się moim CREDO… „DOROSŁE DZIECI”. Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do „Dorosłych Dzieci”, ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro. Będą też specjalni goście”.

Przypomnijmy, że krążek „Dorosłe Dzieci” to pierwszy album Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór „Dorosłe Dzieci” stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów wczesnych lat 80. ale i całej polskiej muzyki rockowej. Na krążku znalazły się także takie klasyczne już utwory jak „Pozorne życie” czy „Szalony Ikar”. Album, który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno – kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki.

Zespół podczas planowanych koncertów wystąpi w składzie:

Grzegorz Kupczyk – wokal
Tomasz Targosz – gitara basowa
Bartek Sadura – gitara
Jakub Kaczmarek – gitara
Piotr Szpalik – perkusja