Skip to main content

Amaranthe + Beyond The Black // 02.11.2022

support: Butcher Babies + Ad Infinitum
Amaranthe i Beyond The Black przesuwają zimową trasę. Butcher Babies i Ad Infinitum wystąpią jako support.

Zimowa trasa została przesunięta na listopad 2022 roku. Do lineupu dołączają Butcher Babies oraz Ad Infinitum.

Amaranthe i Beyond The Black zagrają w Polsce 2 listopada 2022 roku w warszawskim klubie Progresja. U boku co-headlinerów zaprezentuje się amerykańska heavy metalowa sensacja Butcher Babies oraz szwajcarski symfoniczny projekt Melissy Bonny – Ad Infinitum.
W związku ze zmianą daty koncertu, możliwość dokonywania zwrotów i wymiany biletów jest nadal dostępna w miejscu ich zakupu. Wszystkie posiadane wejściówki zachowują swoją ważność w nowym terminie wydarzenia!
data i czas: środa, 02 listopada 2022, 18:00
miejsce: Progresja – Main Stage
adres: Progresja (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
cena: 95-110
organizator: Knock Out Productions
czasówka: Rozposka godzinowa zostanie podana w późniejszym terminie

AMARANTHE (Szwecja/Dania) power metal/ modern metal

Amaranthe to na pewno jeden z ciężej pracujących zespołów metalowych. Jeśli do ciężkiej pracy dodać muzyczny talent, powstaje świetna, ciekawa muzyka. Powstałej w 2008 roku kapeli z Göteborga udała się ważna rzecz – stworzyła rozpoznawalny styl, w którym jest miejsce na symfoniczny power metal, heavy, melodyjny death metal, a nawet taneczne rytmy. Dzięki tym ostatnim można w sieci na określenie stylu muzyki skandynawskiej załogi znaleźć określenie „transcore”.

Główną postacią sekstetu jest śpiewająca sopranem Elize Ryd. Oprócz niej wokale w Amaranthe należą też do dwóch panów, charczące do Henrika Englunda Wilhemssona, a czyste do Nilsa Molina. Te ostatni to jednocześnie najnowszy nabytek zespołu, dołączył w 2017 roku. Dwa lata później stała się wielka rzecz w historii zespołu. Amaranthe złożyło podpis pod kontraktem zaproponowanym przez Nuclear Blast, największą metalową wytwórnię na świecie. Krótko po tym wydarzeniu Amaranthe zapowiedziało premierę szóstego studyjnego albumu oraz zaprezentowało zapowiadający go nakręcony w Hiszpanii teledysk do piosenki „Do or Die”, w którym wokalnie wspiera kapelę Angela Gossow, była wokalistka Arch Enemy, a solo na gitarze wycina Jeff Loomis (Arch Enemy, eks-Nevermore).

http://amaranthe.se/https://www.facebook.com/AmarantheBand/

BEYOND THE BLACK (Niemcy) metal symfoniczny

Każdy nowy zespół może pozazdrościć startu Beyond The Black. Powstała w 2014 roku grupa już parę miesięcy później stała na deskach festiwalu Wacken Open Air, a niedługo później supportowała na trasie legendarny Saxon.

Z ówczesnego wcielenia zespołu pozostała tylko wokalistka Jennifer Haben. W 2016 roku, kiedy na rynku była już debiutancka płyta Beyond The Black „Songs of Love and Death” (2015), pożegnali się z nią wszyscy koledzy, którzy najwyraźniej nie wierzyli w sukces kapeli.

Dość szybko okazało się, że to Jennifer miała rację, stawiając na karierę muzyczną. Czwórkę uciekinierów z pokładu zastąpiła Chrisem Hermsdörferem (gitara, chórki), Tobim Lodesem (gitara rytmiczna, chórki), Stefanem Herkenhoffem (gitara basowa) i Kaiem Tschierschkym (perkusja). Do zwiększenia popularności zespołu z pewnością przyczyniły się również koncerty na trasie u boku Powerwolf i holenderskiej Epiki, kapel pokrewnych stylistycznie do niemieckich symfonicznych metalowców.

Innym pokłosiem sukcesów Beyond The Black było również napisanie piosenki do niemieckiego dramatu „Die Ketzerbraut”, w którym Jennifer zagrała niewielką rolę. Warto też podkreślić, że za debiutancką płytę grupa otrzymała nagrodę Metal Hammer Award.

http://beyond-the-black.com/de/https://www.facebook.com/beyondtheblackofficial/

BUTCHER BABIES (USA) heavy metal, groove metal

Butcher Babies to kwintet z Los Angeles, którego głównymi postaciami są Carla Harvey oraz Heidi Shepherd. Wraz z nimi zespół zakładał także gitarzysta Henry Flury.
Grupa powstała w 2009 roku, a poza efektownymi strojami wokalistek i ich niewątpliwą urodą, zwraca uwagę balansowaniem na granicy thrash metalu, heavy metalu oraz riffowego grania, które najlepiej oddają słowa „groove metal”. Carla i Heidi nie ukrywają, że wielką inspiracją dla nich była legendarna Wendy O. Williams. Butcher Babies w CV może sobie wpisać koncerty u boku Danzig, czy Megadeth oraz występy na wszystkich liczących się metalowych festiwalach. W pandemicznym czasie amerykańska załoga nie próżnowała, czego efektem są trzy wideoklipy – „Bottom of a Bottle”, „Sleeping with the Enemy” oraz „Yorktown”. W tym ostatnim numerze gra gościnnie Andy James z Five Finger Death Punch.

https://butcherbabies.com/
https://www.facebook.com/butcherbabies
https://www.youtube.com/watch?v=PkcL2MyUigU

AD INFINITUM (Szwajcaria) metal symfoniczny, power metal

Malownicze szwajcarskie miasto Montreux jest domem legendarnego muzycznego festiwalu oraz pojawia się w tekście evergreena „Smoke On The Water”. Stąd pochodzi też ciekawa formacja Ad Infinitum.
Grupa powstała w 2018 roku, kiedy wokalistka Melissa Bonny zdecydowała, że muzyka, którą tworzyła wraz z perkusistą Niklasem Müllerem, gitarzystą Adrianem Thessenvitzem i basistą Korbinianem Benedictem z myślą o solowym projekcie, powinna jednak ukazać się pod szyldem zespołu. Austriacka Napalm Records już po kilku opublikowanych piosenkach, w których słyszymy połączenie epickiego, symfonicznego metalu z power metalem, zobaczyła w kapeli potencjał i zaproponowała kontrakt. W ciągu zaledwie dwóch lat muzycy Ad Infinitum sprezentowali miłośnikom tego rodzaju grania aż trzy albumy – „Chapter I: Monarchy” (2020), „Chapter I Revisited” (2020) oraz „Chapter II: Legacy” (2021).

https://adinfinitumofficial.com/
https://www.facebook.com/AdInfinitumMusic
https://www.youtube.com/watch?v=POwK89M7PH8