„Chaos & Colour”, energetyczny i triumfalny 25. studyjny album brytyjskiej legendy hard rocka Uriah Heep z wybuchowymi, klasycznymi rockowymi gitarami, wspaniałymi harmoniami oraz na bogatych klawiszowych podwalinach.
„Ravenblack” to dwunasty studyjny album zespołu Mono Inc. Po tym, jak poprzednia płyta wystrzeliła Mono Inc. na szczyt list przebojów, nadchodzące wydawnictwo będzie kolejnym kamieniem milowym w historii zespołu.
Debiutancki album nominowanej do Fryderyka polskiej wiolonczelistki i kompozytorki Dobrawy Czocher. Na „Dreamscapes” artystka, znana dotąd ze współpracy z Hanią Rani, zabiera słuchaczy w podróż przez podświadomość, w której za pomocą dźwięków odkrywa tajemnicze bogactwo marzeń sennych.
Ponad trzy dekady po sesji nagraniowej światło dzienne ujrzy materiał, który zarejestrowali razem gitarzysta Steve Vai i zmarły w 1998 roku wokalista John „Gash” Sombrotto. Efektem jest fenomenalny album, który na długo zagości w Waszych odtwarzaczach!
Kanadyjska legenda kanadyjskiego hardcore’u powraca z kolejnym albumem, który przekracza granice gatunków i uderza swoją energią. 10 utworów, po których po raz kolejny pokochacie ten zespół bezgranicznie!
King Tuff skręca w lewo od swoich garażowych korzeni w mieszankę psycho-folku, Różnorodne odcienie muzyczne, które odkleją cię od rzeczywistości. „Smalltown Stardust” to “album o miłości, naturze i młodości”, wyjaśnia Thomas. To uduchowiona, czuła i ostatecznie radosna płyta, która może być szokiem dla tych, którzy znają tylko pobieżnie katalog artysty, czego dowodem jest nowy singiel “Tell Me”. „Na Smalltown Stardust” Thomas zabiera nas w podróż do miejsca, gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością, gdzie może być marzycielem zakochanym we wszystkim, co widzi.
Najnowsza część cieszącej się uznaniem serii bootlegów Boba Dylana. Columbia Records oraz Legacy Recordings często powracają do zapomnianego, a jakże bogatego katalogu artysty, nagranego w latach 1996-1997. Pierwsza płyta CD zawiera 11 remixów autorstwa Michaela H. Brauera. Druga i trzecia płyta to niewydane wcześniej utwory, w tym “Dreamin’ of You”, “Red River Shore”, “Mississippi”, “Marchin’ to the City”. Na czwartym krążku znalazły się wersje koncertowe utworów, nagrane w latach 1998-2001. Poza utworem “Make You Feel My Love (May 21, 1998, Los Angeles)” nie były one opublikowane. Ostatnia płyta jest bonusem dla fanów Boba Dylana i znalazły się na niej pominięte kompozycje, które finalnie nie trafiły na album “Time Out of Mind”.
„Definitive Edition” trzeciego albumu New Order „Low-Life” z 1985 roku. Zawiera oryginalny album zremasterowany zarówno na winylu, jak i CD, płytę CD z niewydanymi utworami, dwa DVD oraz książkę w twardej oprawie.Wydawnictwo zawiera oryginalną 17-minutową wersję instrumentalnego utworu „Elegia”, niepublikowane wcześniej miksy i dema oraz pełną wersję utworu „Sooner Than You Think”.
Kolejny album wokalistki jazzowej powstały pod wpływem ikon: wokalisty Abbey’a Lincolna, perkusisty i kompozytora Max Roacha i kompozytora Oscara Browna. Christine Correa zachłysnęla się muzyką tych artystów dzięki swojemu mentorowi Ran Blake’owi podczas pobytu w Bombaju. Treści albumu koncentrują się na ruchach społecznych w tym Black Lives Matter.
Projekt “Complete Mountain Almanac” zapoczątkowało przypadkowe spotkanie dwóch wizjonerek – urodzonej w Norwegii, mieszkającej w Szwecji piosenkarki i kompozytorki Rebekki Karijord z Jessiką Dessner, amerykańską tancerką i artystką multimedialną, mieszkającą we Włoszech. (Jej bracia Aaron i Bryce są muzykami The National). Współpraca artystek bazowała na słowach i wierszach napisanych przez Jessikę, do których Rebekka skomponowała muzykę.W efekcie powstał album zawierający dwanaście utworów – każdy zatytułowany nazwą miesiąca – swoisty almanach, który niczym przewodnik prowadzi słuchacza przez każdy dzień. Niektóre z utworów mają medytacyjny, niemal hipnotyczny charakter, który według Jessiki porównać można do uzdrawiających mantr.Album oscyluje wokół muzyki klasycznej, kameralnej i folkowej, wciągając słuchacza w swój świat, otulając go niczym kokon.
PROGRESJA
ul. Fort Wola 22 | 01-258, Warszawa
52.224831 | 20.928594
+48 22 419 54 20 (pon-pt 10-17)
PROGRESJA
Fort Wola 22 | 01-258, Warsaw
52.224831 | 20.928594
+48 22 419 54 20 (mon-fri 10-17)
AUTOBUSY:
105, 184, 197, N42 (przystanek Fort Wola)
194, 713, 716, 813, N52 (przystanek pętla Cm. Wolski)
TRAMWAJE:
10, 11, 26 (przystanek Fort Wola)
13, 27 (przystanek pętla Cm. Wolski)
ROZKŁADY:
ZTM Warszawa, Jak Dojadę
BUSES:
105, 184, 197, N42 (bus stop Fort Wola)
194, 713, 716, 813, N52 (bus stop loop Cm. Wolski)
TRAMS:
10, 11, 26 (stop Fort Wola)
13, 27 (stop loop Cm. Wolski)
SCHEDULES:
ZTM Warszawa, Jak Dojadę
© 2003 - Progresja. All rights reserved | code and design by Gregorius