Zgodnie z wydaną 28.03.2020 specustawą bileterie mają wydłużony czas na zwrot należności za bilety na koncerty, które zostały odwołane lub przeniesione z powodu epidemii koronawirusa. Zwrot może odbyć się w dwojaki sposób: pieniądze mogą być zwrócone na voucher organizatora lub na wyraźną prośbę klienta na konto, z którego zostały pobrane. Jeśli bilet był kupiony przez stronę Progresji prosimy o informację dotyczącą chęci otrzymania zwrotu pieniężnego w ciągu 60 dni od pierwotnej daty koncertu.

Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Ograniczenie wiekowe do 13 roku życia z opiekunem / 13-18 z pisemną zgodą Bilety 110-130 Rozpiska 17:00 - drzwi
17:30 - 18:00 - Matterhorn
18:15 - 18:45 - Blaze of Perdition
19:05 - 19:50 - Bolzer
20:10 - 20:55 - Dodheimsgard
21:25 - 22:45 - Furia
23:15 - ... - Triumph of Death
Sprzedaż biletów
knockoutprod.net
Linki Wydarzenie na Facebooku

New Aeon Musick oraz Knock Out Productions prezentują pełny skład koncertu Merry Christless 2019 w Warszawie! Już 15 grudnia 2019, w warszawskim klubie Progresja, wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

W 2016 roku w rozmowie z magazynem „Old School Metal Maniac” Tom Gabriel Warrior ujawnił, że planuje uczcić zespół Hellhammer poprzez zebranie sprawdzonych muzyków i zagranie koncertów z utworami pionierów black i death metalu. Jesienią 2018 roku charyzmatyczny Szwajcar obwieścił powstanie formacji Hellhammer: Triumph Of Death.
Oryginalny zespół nigdy nie zagrał koncertu i istniał ledwie kilkanaście miesięcy, od 1982 do 1984 roku, by następnie zniknąć ze sceny i zrobić miejsce dla innego giganta metalu, Celtic Frost. Dostajemy niepowtarzalną okazję obcować z klasyką gatunku!

Furia od początku wyróżniała się tekstami Nihila. Oszczędnymi w słowach, specyficznych w przekazie i emocjach. Z czasem zaczęła zmieniać się muzyka zespołu, odchodząc od bardziej klasycznego black metalu, aż doszła do etapu, który sami twórcy określili mianem nekrofolk. Warto też wspomnieć, że twórczość Furii docenił wybitny reżyser Jan Klata, zapraszając Furię do udziału w inscenizacji „Wesela” Wyspiańskiego.

Black metal niejedno ma drugie imię. Ten rodzaj czarnego metalu, który od 1994 roku eksploruje założony w Oslo przez Vicotnika zespół Dødheimsgard (DHG), zaczynał od dość ekstremalnej odmiany black metalu, by po kilku latach znacząco się od niego oddalić i skierować twórcze poszukiwania w stronę różnych dźwiękowych eksperymentów. Dziś Dødheimsgard/DHG można śmiało zaliczać do klasyków alternatywnego, awangardowego metalu/black metalu.

Szwajcarski Bölzer jest już w Polsce regularnym gościem. Duet, porusza się po terytoriach black i death metalu, a w ostatnich latach nie zawahał się skręcić także w spokojniejsze rejony. To, czego możemy się spodziewać to fantastycznie połączenie elementów doomu, black metalu i surowo brzmiącego oldschoolowego death metalu.

Black metal w wykonaniu Blaze Of Perdition jest niezwykle dojrzały, starannie zaaranżowany, cechuje się wyjątkowym klimatem, melodiami i niesamowitą głębią przekazu. Z całą pewnością zespół jest dziś jednym z najważniejszych reprezentantów polskiego black metalu.

Panowie Nekroking, Tim Tot i Morbid tworzą powstały w 2012 roku w Zurychu ciekawy szwajcarski zespół Matterhorn. Nazwa kapeli to jeden z największych szczytów alpejskich, dzielących Szwajcarię i Włochy. Muzyka tria z kolei podzielona jest na elementy death i speed metalu, które zaserwowane są w polewie mocno garażowej i oldschoolowej.

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj