Data & czas Miejsce Lodowisko Białystok, Białystok Adres 11 Listopada 28, Białystok Bilety 75-110 Sprzedaż biletów
eventim.pl
progresja.com
Linki Wydarzenie na Facebooku

Partyzant Rock – Za wolność Waszą i naszą.

Białorusko – polski projekt muzyczny Partyzant Rock powstał w 2016 roku, by wspierać młodzież, która nie chce pogodzić się z nałożonymi na nią wartościami, opiniami czy sposobem życia, która chce się rozwijać, uczyć, tworzyć coś nowego i przydatnego, mówić prawdę, walczyć o swoje prawa, o swoją historię, o swoje życie i o swoją wolną przyszłość. Partyzant Rock to symbol walki o wolność. To muzyka, która przekracza granice językowe, która jednoczy kraje i pokolenia. Muzyka, która oddycha wolnością.

W 2017 roku w skład zespołów występujących na festiwalu wejdzie ukraińska grupa Hajdamaki, a z polskiej strony w ramach „Pomarańczowej Trasy” wystąpi jeden z najbardziej popularnych i bezkompromisowych zespołów – KULT z legendarnym liderem Kazikiem za mikrofonem. Z Białorusi na festiwalu pojawią się znane również w Polsce Dzieciuki.

Line up: Kult (PL), Haidamaki (UKR), Dzieciuki (BLR)

KULT — Grupa Kult została założona w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego. W tym samym roku wystąpiła na pierwszym swoim koncercie w warszawskim klubie Remont.
Muzycznymi korzeniami grupy zawsze były punk, rock, ska, jazz a także tradycyjne ballady. Na początku grupa znana była z niepowtarzalnego stylu, a także z bezkompromisowych i prowokacyjnych tekstów Kazika. Występ zespołu odbędzie się w ramach Pomarańczowej Trasy.

DZIECIUKI — grający „folk punk” zespół z Grodna. Praktycznie każdy tekst piosenek Dzieciuków opiera się na wydarzeniach historycznych. Bohaterowie utworów to zarówno pozytywne i negatywne postaci, ze świata polityki i kultury, pochodzący nie tylko Białorusi, ale i Polski. To Konstanty „Kastuś” Kalinowski, Tadeusz Kościuszko, Stanisław Poniatowski, Bułak-Bałachowicz i wielu innych. Tematy poruszane w piosenkach Dzieciuków są ponadczasowe. Niezależnie od tego, że opisują zdarzenia sprzed kilkuset lat, zmuszają do refleksji nad przyszłością i problemy kultury, moralności oraz człowieczeństwa współczesnego społeczeństwa.

Haidamaki — muzyczna formacja z europejskimi perspektywami – założona została w czasach historycznych przemian i powstawania państwa ukraińskiego. Muzycy są przedstawicielami współczesnej rock&world music. Ich muzyka to synteza współczesnego rocka, dub, punka, ska opartego na ukraińskim folklorze i bałkańskich motywach – wyraża nastroje ukraińskiej społeczności. Grupa wystąpiła na wielu koncertach i festiwalach w Europie i Ameryce.

Kup bilet