Data & czas Bilety 50 Rozpiska 19:00 - drzwi/doors
19:30-20:10 - Neuronia
20:20-21:05 - Dragon
21:25 - KAT
Sprzedaż biletów
progresja.com
Linki Wydarzenie na Facebooku

Progresja ma zaszczyt zaprosić na koncert kultowego zespołu KAT, który odbędzie się 25 marca 2017 roku!

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla „Ostatni tabor/ Noce Szatana”, grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice ( dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80-90-tych XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81’. Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższa trasa koncertowa u boku fińskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu „Metal and hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986r) i jej polskiej wersji pt: „666” wydanej przez Klub Płytowy „Razem”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania („Spodek”- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD …

Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem „baletu wielu rekwizytów”.
Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86’ zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: „ My blood, your blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.

W lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu „38 minutes of life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.
Kolejna płyta „Oddech wymarłych światów” wydana w 1989r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.
Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą „Bastard”, dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album „Ballady”, który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu „Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”. W 1998 r. ukazuje się album „Szydercze zwierciadło”, uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.
Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 r. zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną „Kat on tour again”.
W 2005r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę dvd pt.: „Somewhere in Poland”.

Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie w świadomości Fanów, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych ostatnich lat i rejestracja nowego dvd koncertowego „Życie po życiu” (Katowice-14.04.07.r.)

„Biało- czarna” to wydawnictwo studyjne zespołu zarejestrowane na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku. Płyta wydana została przez Mystic Productions w marcu 2011 roku, dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Zespół w tym czasie odwiedził też kilkukrotnie Londyn, Dublin i inne miasta Europy Zachodniej oraz miasto wielkich kontrastów- Moskwę.

Rok 2013 to rok, w którym zespół wraz z Fanami obchodził 33 urodziny grając od Morza po Tatry i od wschodu po zachód kraju naszego jedynego.

„Rarities” to najnowsze ( wydane w listopadzie 2013 r. ) jak i przekornie najstarsze wydawnictwo zespołu. Płyta zawiera bowiem utwory zarejestrowane w latach 80-tych, a nigdy dotąd niepublikowane. Uwieńczeniem tego krążka jest trasa koncertowa „Rarities tour 2014”, na której zaprezentowana była spora część materiału pochodzącego z tej płyty. W tym też roku zespół pokusił się o nagranie swoich utworów w wersji akustycznej, co poskutkowało nowym wydawnictwem pt. „Buk- akustycznie“.

2015 rok. Idąc w ślad światowych trendów jak i ulegając po trosze podszeptom Fanów zespół ponownie nagrał, w nowych aranżacjach swój pierwszy, kultowy materiał zatytułowany 666. Płyta bardzo dobrze przyjęta na rynku muzycznym obfitowała dużą ilością koncertów ją promujących.
W międzyczasie nastąpiła zmiana gitarzysty w zespole. W miejsce Piotra Radeckiego wstąpił Jacek Hiro z którym KAT & RK jest już na półmetku przygotowań nowego autorskiego albumu.

Zespół gra w składzie:
Roman Kostrzewski – wokal
Irek Loth – perkusja
Krzysztof Pistelok – gitara
Jacek Hiro – gitara
Michał Laksa – bas

Oficjalne strony zespołu:
www.kat-rk.pl
www.facebook.com/katandrk666
www.roman-kostrzewski.com.pl
www.facebook.com/Loth.Irek

Neuronia

Warszawska Neuronia istnieje od grudnia 2003 roku. W tym czasie zdążyła wydać trzy długogrające albumy i dwie EPki. Kwintet gra wypadkową thrash i heavy metalu z domieszką melodyjnego death metalu. Najnowsza propozycja Neuronii to wydany w grudniu 2015 roku album "Under The Same Sky", na którym przenikają się różnorodne fascynacje pięciu muzyków, z przewagą thrashu i melodyjnego death metalu. Jego producentem jest Filip "Heinrich" Hałucha, który poza grą w Vesanii i Masachist pracował przy realizacji płyt takich zespołów jak Vesania, Hate, Leash Eye czy Obscure Sphinx.

Neuronia to zespół doświadczony koncertowo, mający za sobą występy u boku takich zespołów i artystów jak m.in. Sodom, Tankard, Torture Squad, Paul Di'Anno, Hate, Proletaryat, Hunter, Alastor, Corruption, Quo Vadis, Lost Soul. Zespół już dwukrotnie otwierał także występy formacji KAT & Roman Kostrzewski, a marcowy koncert będzie przy okazji chrztem bojowym nowego basisty Neuronii – Brazylijczyka Andre Neila, doświadczonego występami w zespołach z rodzimej sceny: Laconist, Gulag, Exhortation czy Queiron.

Neuronia:
Misiek – g
Tektur – voc
Lewy – g
Lukass – dr
Andre Neil – b

Dragon

DRAGON – historia polskiego metalu pragnie się przypomnieć
swoim Fanom po kilku latach milczenia, zwłaszcza, że w jego planach
jest nagranie nowego albumu, nad którym prace intensywnie się toczą.
Zespół zasilił też Krzysztof Fazee Oset- basista legendy polskiego
metalu, zespołu KAT.

Zespół gra w składzie:
Adrian „Fred” Frelich- wokal
Jarek Gronowski- gitara
Krzysztof „Fazee” Oset- bas
Krystian „Bomba” Bytom- perkusja

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj