Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Bilety 60-70 Rozpiska 18.00 - drzwi
19.00 - Thunderwar
19.45 - Alastor
20.45 - KAT & Roman Kostrzewski
Sprzedaż biletów
progresja.com
Linki Wydarzenie na Facebooku

KAT i Roman Kostrzewski to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo.
Po okresie konfliktów w macierzystej formacji KAT z jej gitarzystą, Roman Kostrzewski i Irek Loth postanowili powołać do życia nowy byt na bazie niezbywalnych praw autorskich, nie pozwalając odejść w zapomnienie ich dotychczasowej pracy twórczej, swoimi kompozycjami, współkompozycjami i tekstami Romana Kostrzewskiego. Muzycy mając za sobą wieloletnie doświadczenie sceniczne na największych polskich festiwalach: Rock Arena, Jarocin, Metalmania, goszczenie na tych samych deskach scenicznych z Metallicą, Iron Maiden, Motorhead, Hanoi Rocks itd. określili go mianem KAT & Roman Kostrzewski.

Charyzma Romana Kostrzewskiego I Irka Lotha jako muzyków i instrumentalistów, Romana Kostrzewskiego jako autora tekstów w połączeniu z doskonałymi gitarzystami pozwoliła na kontynuację
artystycznej drogi pod nowym szyldem i z okazałą akceptacją Fanów, co owocuje wieloma koncertami w kraju i zagranicą.
Na festiwalowym firmamencie KAT&RK 7.04.2018 zespół wystąpi również na Metalmanii 2018 w katowickim Spodku.

Zespół gra w składzie:
Roman Kostrzewski – wokal
Irek Loth – perkusja
Jacek Hiro – gitara
Krzysztof Pistelok – gitara
Michał Laksa – bas

Alastor

Powstały w 1986 r. w Kutnie thrash-metalowy zespół ALASTOR to kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Dotychczas wydane albumy studyjne zostały docenione zarówno przez słuchaczy, jak również krytyków; a nazwę ALASTOR można bez trudu odnaleźć w Encyklopedii polskiego rocka”.

Zespół ma na swoim koncie wysstępy na większości polskich festiwali metalowych i rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, RockFestiwal Węgorzewo, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunterfest, Summer Dying Loud, Rock&Rose Fest Kutno i wiele innych.

ALASTOR koncertował razem z wieloma zespołami zaliczanymi zarówno do polskiej, jaki i światowej czołówki, m.in.: Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT&Roman Kostrzewski, Turbo, Vader, Wilczy Pająk, Dragon, Tankard, Death Angel, Flotsam&Jetsam, Exodus oraz King Diamond.

W 1989 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album Syndroms of the Cities”, wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster i dostępny w całej Europie. Polskojęzyczna wersja (Syndromy Miast”) pojawiła się w kolejnym roku nakładem wytwórni Polmusic. Nagrany w 1990 r. album „Przeznaczenie” wydany został nakładem wytwórni Metal Mind Productions ponad 20 lat później, tj. 17 września 2012 r., w wersji anglojęzycznej W 1992 r. Carnage Records wydało kasetę „Garage’92 Live Session”. W 1993 r. ALASTOR wygrał konkurs finałowy podczas FMR w Jarocinie i dzięki temu w 1994 r. nagrał album „Zło”, wydany przez LoudOut Records. Po 3 latach, w 1997 r., nakładem Morbid Noizz, światło dzienne ujrzało kolejne wydawnictwo zespołu, zatytułowane „Żyj, gnij i milcz”. Mimo dobrych recenzji albumu zawiodły kwestie promocyjne, co doprowadziło do zawieszenia pod koniec lat 90-tych działalności zespołu.

Zespół został skutecznie z reaktywowany w 2005 r., by 4 lata później, w 2009 r., wydać wysoko oceniony album „Spaaazm” (Fonografika/Metal Mundus). Rok 2010 zapoczątkował zmiany w składzie – po ponad 20 latach działalności szeregi opuścił dotychczasowy wokalista Robert Stankiewicz, a jego miejsce zajął Mish Jarski. Do chwili obecnej zmieniali się również gitarzyści oraz basiści. Jesienią 2011 r. zarejestrowany został materiał na album „Out of Anger”, wydany również przez Metal Mind Productions. Jego polska premiera miała miejsce 12 listopada 2012 r., europejska 26 listopada 2012 r., a 15 stycznia 2013 r. album ukazał się w USA.

W chwili obecnej zespół przygotowuje materiał do kolejnego wydawnictwa.

Thunderwar

Zespół Thunderwar narodził się w 2012 roku w Warszawie gdy 4 maniaków postanowiło oddać swój hołd dla kapel takich jak Dissection, Bathory, Death, Obituary i 80s NWOBHM. W 2013 została wydana pierwsza EP o nazwie „The Birth of Thunder”. Po wydaniu tego materiału zespół skupił się na promocji i tworzeniu debiutanckiego albumu „Black Storm”. Album został nagrany w Hertz studio i wydany z ramienia Witching Hour Productions w 2016 roku. W 2017 roku zespół postanowił rozejść się z pierwszym perkusistą Vitem Argainskim i w sierpniu 2017 nagrał z Pawłem „Pavulon” Jaroszewiczem nowy materiał w studiu Monochrom. Producentem i realizatorem był Haldor z Satanic Audio. Thunderwar zagrał szereg koncertów z takimi tuzami jak: Carcass, Mayhem, Amon Amarth, Abbath, Death(DTA), Obituary, Asphyx i Sinister.

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj