Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Bilety Odwołany

Szanowni Państwo,

Z przyczyn niezależnych od nas oraz
w związku z innymi zobowiązaniami artystycznymi – decyzją Artysty, koncert James Lavelle presents UNKLE Sounds w klubie Progresja w Warszawie, w dniu 16 września został odwołany. Klub Progresja bardzo przeprasza za zaistniała sytuacje i niedogodności z nią związane.

Bilety można zwracać w punkcie zakupu za okazaniem paragonu.

——————–

Progresja zaprasza na koncert UNKLE Sounds, która odwiedzi Warszawę 16 września!

Wszystko, co zostało zainicjowane i wyszło spod ręki Jamesa Lavelle napędzane jest nieposkromioną ciekawością i miłością do ryzyka. Dziś muzyka wydawana pod szyldem UNKLE Sound różni się od tej, którą James tworzył na początku swojej muzycznej drogi. Jednak duch pozostał ten sam.

Wszystko zaczęło się…
gdy 18 letni James Lavelle stworzył jedną z najbardziej kultowych wytwórni, która stała się ikoną w świecie muzyki, a także kuźnią nowych gatunków muzycznych. Mo’Wax gromadził artystów z Ameryki, Francji i Japonii. Z Wielkiej Brytanii werbował głównie artystów indie rockowych. Lista współpracujących z wytwórnią muzyków pękała w szwach się od gorących nazwisk: DJ Shadow, DJ Krush, NIGO, The Beastie Boys, Thom Yorke z Radiohead, Ian Brown z Stone Roses i Richard Ashcroft z The Verve i wielu wielu innych.

Na początku lat 90-tych życie James’a Lavelle, było niczym jazda na rollercoasterze. Zaczął w wieku 18 lat, jako szef wytwórni, a następnie rzucił się w wir doświadczeń związanych z projektem muzycznym UNKLE. Był złotym dziecko epoki samplowania – swoje umiejętności szlifował na fali nowych ówczesnych technologii. Lata 90-te były istnym szaleństwem. Towarzyszyły im niekończący się clubbing i niczym nieskrępowana twórczość nowych kreatywnych producentów muzycznych.

Po raz pierwszy świat usłyszał o UNKLE w 1994, kiedy wydali minialbum “The Time Has Come”. Wówczas grupę tworzyli Tim Goldsworthy, James Levelle i Masayuki Kudo. Często współpracowali z muzykami Beastie Boys czy członkami Scratch Perverts. W 1995 rozpoczęli pracę nad debiutanckim albumem. Wtedy też pierwszy raz Panowie się poróżnili. Goldsworthy i Lavelle mieli zupełnie inne wizje tego, w jakim kierunku zespół powinien się rozwijać. Tim nie chciał wprowadzać żadnych zmian w muzyce, jaką Unkle tworzyli dotychczas dla wytwórni Mo’Wax. Marzeniem Jamesa była natomiast współpraca z ludźmi świata hip-hopu i artystami rockowymi. W wyniku tej różnicy zdań Tim Goldsworthy opuścił zespół. Jego miejsce zajął DJ Shadow.

DJ Shadow postanowił spróbować swoich sił jako producent “Psyence Fiction”. W międzyczasie James stworzył kompozycję Futura2000 – wówczas udało mu się zwerbować do projektu byłego frontmana The Verve Richarda Ashcrofta i wokalistę Radiohead Toma Yorka. To śmiałe przedsięwzięcie nie ostało się bez ostrej krytyki ze strony środowiska. Kombinacja młodości i niepohamowanych ambicji nie pozwoliła Jamesowi zjednać sobie krytyków.

UNKLE to jeden z najciekawszych muzycznych zespołów przełomu XX i XXI wieku. Pierwsza płyta „Psyence Fiction” zagwarantowała im fanów na całym świecie. Hipnotyzują połączeniem elektroniki i hip-hopu. Do współpracy zaprosili m.in. Thoma Yorke z Radiohead, Alice Temple, Richarda Ashcroft i Jamesa Newsted (Metallica).
Kolejne muzyczne dokonania grupy znacznie różniły się od poprzednich. Lavelle na przestrzeni lat współpracował z wieloma artystami, cały czas pod szyldem UNKLE. Taki format zespołu pozwala na różnorodność i każdorazowo świeże spojrzenie na muzykę. Cechą charakterystyczną Jamesa jest nieustająca chęć poszukiwania nowych niepoznanych brzmień.
W styczniu 2008 roku na rynku pojawił się krążek „More Stories”, pełen remiksów zarejestrowanych w trakcie sesji do „War Stories” oraz muzykę skomponowaną do filmu „Odyssey In Rome”. W tym samym roku zespół opuścił Richard File.

Pozostali członkowie nie szukali zastępstwa – postanowili działać we dwójkę. Chwile później ukazał się 4 studyjny album UNKLE – „End Titles… Stories for Film”. Krążek był inspirowany dynamicznymi obrazami. Środowisko przyjęło płytę jako soundtrack do wykreowanego w głowach artystów filmu. Podkreślano wielokrotnie, że różni się znacznie od debiutanckiego wydawnictwa Unkle, za którego produkcję odpowiadał DJ Shadow.

Na krążku „Where Did the Night Fall”, pojawili się m.in. Pablo Clementes, Mark Lanegan, Autolux, Gavin Clark i Joel Cadbury. Ten krążek jest o wiele bardziej elektroniczny niż inne. 2014 był przełomowym rokiem dla Jamesa Lavelle. To okres ugruntowania pozycji Jamesa. Po wydaniu Urban Archaeology dołączył do muzycznych wizjonerów takich jak: Yoko Ono, Ornette Coleman, Massive Attack, Nick Cave, John Peel, Lee ‘Scratch’ Perry i Patti Smith. “Wydanie UA było jeden z najwspanialszych momentów w mojej muzycznej karierze” – mówi artysta.
James Lavelle i jego projekt UNKLE Sound to niewątpliwie jedno z najciekawszych zjawisk muzycznych na rynku. Lavelle’owi nie brakuje wizji i muzycznej wyobraźni. To jemu zawdzięczamy takie hity jak Rabbit In Your Headlights, Eye for an Eye czy Be There.
Jeśli bliskie są Wam klimaty Massive Attack to nie możecie przegapić tego wydarzenia!

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj