Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Bilety 35-50 Rozpiska 19:00 - otwarcie bramki
20:15 - Dj Cent warm-up
22:15 - Kołecki stand-up
22:30 - Dj Cent rutyna / start koncertu HG
Sprzedaż biletów
https://going.pl/hemp-gru-waw
Linki Wydarzenie na Facebooku

Hemp Gru to zespół z warszawskiego Mokotowa, którego początki sięgają końca lat ’90. Twórczość Bilona, Wilka i Żarego charakteryzuje wyrazisty i bezkompromisowy styl, podany bez dwuznaczności i owijania w bawełnę. Grupa zadebiutowała w 1998 roku na składance „Hip-Hop’owy Raport Z Osiedla” utworem „Na krawędzi”. W listopadzie 2004 roku na półki sklepowe trafiła pierwsza, długo wyczekiwana płyta Hemp Gru pt. „Klucz”, uznawana za absolutną klasykę polskiego hip-hopu. 

Pięć lat po debiucie nakładem HEMP REC. ukazał się drugi album – “Droga”, który ugruntował pozycje grupy i zaowocował koncertami w całej Polsce i za granicą. Występy w Holandii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Irlandii i Stanach Zjednoczonych, przyniosły zespołowi nagrodę EBBA (EUROPEAN BORDER BREAKERS AWARDS) przyznaną przez unijnego komisarza do spraw kultury za dotarcie do publiczności poza granicami rodzimego kraju. 

Na przestrzeni 2011 i 2012 r. Hemp Gru wydaje trylogię „Jedność, Lojalność, Braterstwo”. Za warstwę muzyczną oprócz HG odpowiadają m.in Szwed SWD, Waco, Szczur oraz DJ Steez. Każda z trzech części wydawnictwa uzyskuje status złotej płyty. Kolejne lata działalności to dobrze przyjęte solowe albumy Bilona i Żarego.

7 grudnia w Progresji skład zagra premierowy koncert w ramach trasy HG XX ETER, promującej nowy album “ETER”, przy okazji obchodząc jubileusz 20 lat działalności! A jak świętować to w towarzystwie znamienitych gości, na scenie obok HG pojawia się:

SOKÓŁ
PRO8L3M
PEZET
ONAR
ERO
SIWERS
WŁODI
MAŁACH
RUFUZ
PARZEL
KACZY
DUDEK P56
KAFAR
JUNIOR STRESS
CHONABIBE
PROCEENTE
ANGIE
BAKS

Rezerwujcie czas 7 grudnia i szykujcie na jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tej jesieni.

Preorder Hemp Gru „Eter” http://hempgru.pl
Premiera albumu 9.11.2018

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj