Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Rozpiska 15:40 - drzwi
15:50 - 16:10 - HORRORSCOPE
16:20 - 16:40 - CICHY
16:50 - 17:10 - NEUOBERSCHLESIEN
17:20 - 17:40 - OPUS MAGNUM
17:50 - 18:10 - OHO!KOKO
18:20 - 18:40 - SNOWMAN
18:50 - 19:20 - GOŚĆ - VENFLON
19:30 - 19:50 - PULL THE WIRE
20:00 - 20:20 - DREAM ATLAS
20:30 - 20:50 - RUST
21:00- 21:20 - GLASSPOP
21:30 - 21:50 - HOPE
22:00 - 22:20 - AGATA KARCZEWSKA
22:30 - 23:30 - gwiazda - HAPPYSAD
23:40 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW
Bilety Wstęp wolny Linki Wydarzenie na Facebooku

Przystanek Woodstock to jeden z największych na świecie festiwali rockowych. Od kilku lat organizatorzy stwarzają młodym zespołom okazję, aby zawalczyć o występ na festiwalu. Każdy zespół ma szansę wystąpić obok największych gwiazd imprezy. Dla wielu artystów jest to spełnienie muzycznych marzeń. Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących artystów.

Eliminacje do Przystanku Woodstock, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria klubowych koncertów, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

O tym, kto zagra w półfinałach, a następnie na festiwalu, decyduje Jury w składzie: Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof „Milkee” Dobies (rzecznik prasowy Przystanku Woodstock), Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, muzyk multiinstrumentalista) oraz Piotr Chancewicz „Dziki” (producent muzyczny, muzyk).

“Eliminacje są dla nas ważnym wydarzeniem, ponieważ to właśnie na nich poznajemy świetne zespoły z Polski i ze świata, o których inaczej byśmy nie usłyszeli.” – mówi Jurek Owsiak, twórca Przystanku Woodstock i przewodniczący Jury Eliminacji. “Podczas koncertów Eliminacji obserwujemy, czy zespół potrafi porwać woodstockową publiczność, czy potrafi rozkręcić wszystkich do zabawy. Z satysfakcją obserwujemy zespoły, które po starcie w Eliminacjach w minionych latach wypłynęły na szerokie wody i obecnie są uznawanymi i popularnymi gwiazdami! W tym roku zagra dla nas kilkadziesiąt niezłych kapel i mamy nadzieję, że dadzą z siebie wszystko, że będzie to mocne muzyczne uderzenie!” – dodaje.

Podczas Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock po przesłuchaniu kilkuset zgłoszeń jurorzy postanowili wyróżnić 30 zespołów, które zostały zaproszone do udziału w kolejnym etapie muzycznych zmagań. Na półfinałowych koncertach wystąpią: The Djangos, Carrion, Hope, Poligon nr. 4, Czaqu, Opus Magnum, The Fruitcakes, Maja i Dandysi, Pull The Wire, Agata Karczewska, St. James Hotel, Leski, Two Timer, Robert Cichy, Glasspop, Premiera, Dreamheart, Horrorscope, Łydka Grubasa, Łysa Góra, Dollz, OHO!KOKO, Rust, NeuOberschlesien, Tune, MetKa, Neshorn, Manchiz, Snowman oraz Dream Atlas.

Harmonogram koncertów:
• Wrocław – 21 kwietnia (sobota)
• Poznań – 19 maja (sobota)
• Praga (Czechy) – 31 maja (czwartek)
• Gdańsk – 9 czerwca (sobota)
• Finał Eliminacji – Warszawa – 30 czerwca (sobota)

Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp wolny! Każdy z zespołów będzie miał 20 minut, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować swoją muzykę publiczności oraz jurorom. O tym, który zespół zostanie zaproszony do zagrania na jednej ze scenach 24. Przystanku Woodstock zadecydują jurorzy. Specjalną atrakcją wieczoru będą gościnne występy zespołów znanych z woodstockowych scen.

Gość wieczoru: Venflon
Gwiazda koncertu: happysad

Pełna lista zespołów, które wystąpią podczas półfinałowych koncertów zostanie opublikowana na początku marca br. na stronie internetowej https://eliminacje.woodstockfestival.pl.

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj