Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Bilety 110-130 Rozpiska 19:00 – drzwi
19:30 – 20:00 – SCREAM MAKER
20:20 – 21:05 – CETI
21:35 – 23:05 – DIO RETURNS
Sprzedaż biletów
eventim.pl
progresja.com
shop.metalmind.com.pl
ticketpro.pl
Linki Wydarzenie na Facebooku

Grudzień w warszawskiej progresji rozpocznie się od wyjątkowego występu Dio Returns. Nowoczesna technologia pozwala, by legendarni muzycy jak Ronnie James Dio pojawili się na scenie jako hologram, towarzysząc swojemu zespołowi. Simon Wright (AC/DC/Dio), Craig Goldy (Dio), Scott Warren (Dio), Bjorn Englan (Quiet Riot/Yngwie Malmsteen), a na wokalu gościnnie Tim „Ripper” Owens (Judas Priest/Iced Earth/Yngwie Malmsteen’s Rising Force) i Oni Logan (Lynch Mob) zabiorą nas w muzyczną podróż, wykonując wybrane utwory z solowej kariery Dio oraz z czasów jego występów z Rainbow oraz Black Sabbath.

Ronnie James Dio – ikona rocka. Na liście najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records, został sklasyfikowany na 3 miejscu! Legenda, której nie trzeba przedstawiać. Z jego współpracy z Ritchiem Blackmoor’em narodziło się Rainbow, to on zastąpił Ozzy’ego Osbourna w Black Sabbath i nagrał z zespołem 4 fantastyczne albumy, by w końcu zacząć swoją solową karierę. Dzisiaj, dzięki nowej technologii, możemy zobaczyć Dio na scenie. W wywiadzie dla Rolling Stone, gitarzysta Craig Goldy tak mówi o nowatorskim pomyśle:
Robimy to ponieważ jesteśmy rodziną, a kiedy rodzina traci jednego ze swoich ukochanych członków, robi wszystko, aby zachować pamięć o nim. To przyświeca naszemu przedsięwzięciu. Kiedy występujemy w ten sposób na scenie, uważam, że upamiętniamy tym Dio. To jak nabożeństwo żałobne pod postacią rockowego koncertu. Myślę, że to daje fanom możliwość podziwiania talentu Dio na żywo, bez konieczności uciekania się do marnych jakościowo nagrań na YouTube.

Jako support mamy przyjemność zaprezentować dwie polskie formacje: CETI oraz Scream Maker.

CETI

CETI to niekwestionowana ikona polskiego metalu pod wodzą Grzegorza Kupczyka, grupa, która od 27 lat obecna jest na polskiej muzycznej scenie. Pełna energii, szybkości i przebojowości muzyka z rock’n’rollowym kopniakiem na najwyższym poziomie, co zespół udowadnia także na swoim najnowszym krążku, który ukazał się w październiku tego roku, „Snakes of Eden”. Album ten to już dziesiąty w dorobku zespołu krążek studyjny. Tak jak poprzednia płyta, zatytułowana „Brutus Syndrome”, spotkała się ona z uznaniem wśród polskich i zagranicznych fanów hardrockowego brzmienia. Ostatnie dwa lata, to dla CETI czas obfitujący w koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą. Muzycy mają swoją publiczność w Niemczech, Holandii, Czechach, Włoszech, Grecji i kilku innych europejskich krajach.

Scream Maker

Scream Maker to heavymetalowy zespół z Warszawy, mający na koncie trzy wydawnictwa muzyczne i ponad 250 koncertów w kraju i za granicą. Zespół ma za sobą występy z gwiazdami takimi, jak Judas Priest, czy Motörhead, a także cztery trasy koncertowe w Chinach. W Państwie Środka zespół zagrał m.in. na największym tamtejszym festiwalu metalowym – Midi Fest. Scream Maker przy nagraniach swoich płyt współpracował z takimi muzykami, jak multiinstrumentalista i producent Alessandro Del Vecchio (Hardline, Revolution Saints), klawiszowiec Jordan Rudess (Dream Theater), czy legendarny gitarzysta Wojtek Hoffmann (Turbo), a okładkę długogrającego debiutu zaprojektował dlań sam Rosław Szaybo, który wcześniej stworzył klasyczną już okładkę zdobiącą album „British Steel” grupy Judas Priest. Scream Maker od 2014 r. organizuje koncerty poświęcone pamięci Ronniego Jamesa Dio, na które do wspólnych wykonań zaprasza polskich i zagranicznych muzyków.

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj