Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Bilety 90-110 Rozpiska 18:30 - drzwi
19:30 - GOST
20:30 - CARPENTER BRUT
Sprzedaż biletów
empik
eventim.pl
media markt, saturn
progresja.com
Linki Wydarzenie na Facebooku

13 października na scenie Progresji wystąpi Carpenter Brut – jeden z najważniejszych artystów retro i synth wave’u.

Francuz czerpie inspiracje z programów telewizyjnych z lat 80. i filmów klasy B, w których ścieżkach dźwiękowych usłyszymy dużą dawkę syntezatorów. Na scenie towarzyszyć mu będzie zarówno gitarzysta, jak i perkusista.

Człowiek stojący za, jak to nazywają fani, Brutagramem – tworzy niepowtarzalne obrazy muzyczne. Po ponad dwuletniej trasie koncertowej po Europie i Ameryce Północnej, w czasie której zagrał między innymi w Paryżu, Londynie, Montrealu, Los Angeles i Helsinkach, Carpenter Brut ponownie wyruszył w muzyczną drogę i po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Trasie towarzyszy wydanie nowego albumu.

Metal i dark synth wave raczej ciężko połączyć. Muzyka ta może wydawać się do siebie niepasująca, ale tak naprawdę wielu najlepszych współczesnych muzyków synthwave’owych to metalowcy, którzy łączą te dwa gatunki, tworząc coś absolutnie zaskakującego. Żaden z artystów dzisiejszej sceny muzycznej nie uosabia tak bliskiego związku tych dwóch gatunków, jak Carpenter Brut. Jego muzyka jest niewątpliwie mroczna, a poszczególne utwory wręcz emanują bogactwem obrazów.

Anonimowość artysty jest świadomym zabiegiem artystycznym, który nadaje jego muzyce jeszcze więcej tajemniczości. Na koncie ma trzy EP-ki, które zostały wydane razem pod zbiorczym tytułem Trilogy w 2015 roku oraz oryginalny album Leather Teeth, który ukazał się w tym roku. Jest również twórcą ścieżek dźwiękowych do wielu filmów. Ich podstawą są takie gatunki jak rock, metal i muzyka elektroniczna.

To artysta, którego nie sposób zaszufladkować. Czerpie inspiracje z różnych źródeł. Jednym z dowodów na to jest jego trasa koncertowa sprzed dwóch lat po Stanach Zjednoczonych, kiedy to występował ze szwedzkim heavy metalowym zespołem Ghost.

GosT

Oto wyłania się z podziemnych otchłani, w swoim solowym synthwave’owym projekcie, tajemniczy producent znany jako GosT, ucieleśniający mrocznego księcia Piekieł Baalberitha. Inspirując się okultyzmem, filmami z lat 80-tych i Johnem Carpenterem GosT plasuje się pomiędzy mięsistym electro-housem w stylu Justice, rytmicznym brzmieniem Perturbatora i industrialnym black metalem Anaal Nathrakh.

Nawiązuje także do wręcz teatralnie wyreżyserowanych występów Kiss, beatów M|A|R|R|S, mrocznego piękna Depeche Mode, The Cure i The Smith, a także do takich ikon pop jak Duran Duran, Michael Jackson czy Madonna. Zaczynał swoją muzyczną przygodę już jako nastolatek, grając w zespole metalowym. Jednak szybko odpłynął w stronę elektroniki, tworząc podwaliny pod swoje unikalne brzmienie.

Nawet bez użycia gitar GosT był w stanie zebrać dla siebie mocną bazę fanów wśród rockowej społeczności, która wciąż rośnie. A to m.in. dzięki nawiedzonej atmosferze i szatańskiej estetyce pochodzącej bezpośrednio z najciemniejszych otchłani metalowego światka.

Chociaż pierwsze jego wcielenie pojawiło się pod pseudonimem the Nightrunner, to GosT w pełni narodził się w 2013 roku. Po trzech pierwszych Epkach (Radio Macabre, The Night Prowler, i Nocturnal Shift) szybko wydał dwa minialbumy Skull i GosT. Uznanie krytyków przyniósł mu debiutancki LP „Behemoth” z 2015 roku. Za tym wydawnictwem szybko postąpiło kolejne, bo już w 2016 światło dzienne ujrzał album Non Paradisi inspirowany upadkiem Lucyfera zobrazowanym w głośnym dziele Miltona „Raj utracony”.

Fani uwielbiają nie tylko jego muzykę, ale także, a może przede wszystkim, występy na żywo. Szturmem wziął publikę na takich renomowanych imprezach jak Cold Waves Festival, Psycho Las Vegas czy kultowy Death Fest.

23. marca 2018 świat obiegło jego najnowsze dzieło! Szokujący, agresywny „Possessor” to to na co czekali fani. Tym razem GosT idzie o krok dalej niż na poprzednich albumach. Przełamuje sythwave i nie przenosi już fanów do piekła, On przenosi piekło do fanów!

Od 22:00 zapraszamy na afterparty w klimatach synth i retro wave. Poprowadzi je Błażej „Błarz” Grygiel – muzyk, dziennikarz, lektor, twórca projektu new-retro SS Synthasm, miłośnik złych filmów.

SS Synthasm:
https://www.facebook.com/synthasm/

Kup bilet

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj