Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Ograniczenie wiekowe 12+ Bilety Wyprzedany Linki Wydarzenie na Facebooku Link artysty

Agnes Obel – pochodząca z Danii artystka wraca do Polski! 5 marca wystąpi w warszawskim klubie Progresja.

Agnes Obel pochodzi z domu wypełnionego muzyką. Już w wieku sześciu lat zainteresowała się grą na fortepianie. Wśród muzycznych inspiracji wymienia m.in. pianistę jazzowego Jana Johanssona, PJ Harvey, Claude`a Debussy`go, Roy`a Orbisona czy Joni Mitchell. Mnogość stylów i gatunków miesza się w jej muzyce w niezapomniane i co najważniejsze szalenie ciekawe połączenie, obok którego ciężko jest przejść obojętnie.

Popularność przyniósł jej portal MySpace, gdzie początkowo publikowała swoje utwory. Od momentu premiery jej debiutancki album „Philharmonics” (2010) pięciokrotnie pokrył się w Danii platyną, w innych krajach europejskich płyta zyskała status złotej (Holandia) czy również platynowej (Belgia, Francja). Agnes zdobyła również pięć najważniejszych nagród Danish Music Awards 2011 w kategoriach: Najlepszy album roku, Wydawnictwo pop roku, Debiutancki album roku, Artystka roku oraz Kompozytor roku.

Druga płyta zatytułowana „Aventine” również odniosła sukces. Agnes doceniono w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Premiera trzeciego krążka artystki „Citizen Of Glass” miała miejsce w 2016 roku. Płytę promowała trasa koncertowa, w trakcie której Agnes odwiedziła m.in. Warszawę, a koncert wyprzedał się do ostatniego miejsca.

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj