Data & czas Miejsce Main Stage - Progresja Ograniczenie wiekowe 12+ Bilety Odwołany Linki Wydarzenie na Facebooku

Koncert ODWOŁANY!
niestety z przyczyn niezależnych od organizatora musimy odwołać koncert Aesthetic Perfection_30.04.2019.
Jednocześnie informujemy, iż pracujemy nad ściągnięciem Aesthetic Perfection jeszcze raz w tym roku na jesień 2019.
Zakupione bilety tradycyjnie podlegają zwrotowi w punktach sprzedaży zgodnie ze standardową procedurą.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

—————

Aesthetic Perfection (futurepop, aggrotech, electro-industrial) na pierwszym klubowym koncercie w Polsce!
Formacja będzie promowała swój nowy album „Into the Black”, którego premiera przewidziana jest na 29 marca 2019.

Jako goście specjalni wystąpią Priest oraz Amelia Arsenic.

Początki istnienia zespołu datują się na rok 2000. Sama nazwa projektu nie ma nic wspólnego z muzyką, pytany o nią lider Graves stwierdził „jest to rodzaj refleksji nad Hollywood”, skąd właśnie pochodzi i gdzie stworzył swój zespół. „W Hollywood, wszystko zmierza w kierunku fałszywej estetycznej perfekcji… wiesz: gwiazdy filmowe, chirurgia plastyczna i ogólnie nieprawdziwi ludzie. Nazwa grupy to odzwierciedla, pomyślałem że jest odpowiednia dla formacji”. Od momentu założenia zespołu minęło jednak ponad pięć lat do ukazania się wydanego debiutanckiego albumu zatytułowanego Close to Human. Mimo to grupa sukcesywnie budowała swoją renomę na rynku muzyki alternatywnej i wszystkie wydane później ich albumy pojawiały się nakładami dużych wytwórni muzycznych, takich jak Out of Line Records w Europie czy Metropolis Records w Stanach Zjednoczonych.

Przez cały okres istnienia zespół intensywnie koncertuje. Brał udział we wspólnych trasach z rozmaitymi gwiazdami sceny alternatywnej, takimi jak Combichrist po Europie i Stanach Zjednoczonych w 2009 roku, czy w 2016 roku ze szwedzkim Covenantem.

Zespół jest także częstym gościem największych festiwali muzycznych z muzyką Dark Independent takich jak Wave Gotik Treffen, Amphi Festival, Mera Luna 2015, Blackfield Festival czy Kinetik Festival.

Prócz działalności w Aesthetic Perfection, Daniel Graves nagrywał również w założonym jednocześnie swym drugim projekcie Necessary Response tworzącym bardziej w klimatach futurepop. Jak mówi artysta, utwory tego projektu powstawały ze ścieżek, które napisał ale niezbyt pasują do linii muzycznej prezentowanej przez Aesthetic Perfection. Projekt ten został zawieszony w roku 2009, a definitywnie rozwiązany w 2014, gdyż artyście trudno było zaangażować się odpowiednio jednocześnie w dwa duże projekty. Efektem tego wszystkie kolejne nagrania powstawały już tylko pod szyldem Aesthetic Perfection, którego muzyka ewoluowała właśnie w stronę muzyki futurepop.

Zespół gościł w Polsce 14 lipca 2013 roku podczas dwudziestej edycji festiwalu Castle Party w Bolkowie.

Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w plikach cookies, przez Progresja Music Zone sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są jedynie z celach analitycznych. Kontynuuj