Skip to main content
date & time: Saturday, 01 June 2024, 19:30
Venue: COS Torwar
address: COS Torwar (Łazienkowska 6A, 00-001 Warszawa)
price: 160-180
organizer: Progresja
time table:
19:30 - wejście
21:00 - Riverside

Już 1 czerwca 2024 Riverside wraz Klubem Progresja zapraszają na wielki finał „ID.Entity Tour”. Miło nam ogłosić, że ostatni koncert tej niezwykle udanej trasy odbędzie się na… COS Torwar w Warszawie!

Występ na Torwarze będzie największym widowiskiem zespołu w karierze. Koncert zostanie też zarejestrowany na video i ukaże się jako oficjalne koncertowe wydawnictwo. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu!

W ponad dwudziestoletniej karierze warszawski zespół Riverside wydał osiem albumów studyjnych, kilka koncertowych oraz dwa minialbumy. Muzyka zainspirowana takimi zespołami jak Pink Floyd, Rush i Porcupine Tree, zaowocowała własnym charakterystycznym stylem. Zespół znany jest ze swoich charyzmatycznych koncertów, których na przestrzeni lat zagrał setki, zarówno w każdym zakątku Europy, jak i obu Ameryk. To zapewne przyczyniło się do nadania warszawiakom etykiety „Najlepszy polski towar eksportowy” oraz „Najbardziej znany za granicą polski zespół rockowy”.

W styczniu 2023 Riverside wydało świetnie przyjęty album „ID.Entity”, po którym ruszyło w światową trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych, zakończoną finałowymi jesiennymi koncertami w Polsce, w halach i arenach. Wiosną 2024 zespół wyrusza na trasę po Ameryce Łacińskiej. W wakacje zaś, pojawi się na letnich festiwalach w Europie.

Występ na warszawskim COS Torwar będzie jedynym w tym roku niefestiwalowym koncertem Riverside w Polsce. Podczas występu zarejestrowane zostanie oficjalne video podsumowujące trasę promującą album “ID.Enity”.

Riverside to:

Mariusz Duda – wokal, gitara basowa
Piotr Kozieradzki – perkusja
Michał Łapaj – klawisze
Maciej Meller – gitara