Skip to main content
support: Rei Brown + Lil Toe
date & time: Sunday, 20 August 2023, 17:30
Venue: Letnia Scena Progresji
address: Letnia Scena Progresji (Fort Wola 22, 01-258 Warszawa)
price: 179-
organizer: BIG IDEA
time table:
17:30 - wejście
19:30 - Lil Toe
20:00 - Rei Brown
20:30 - Joji
22:30 - Afterparty

Już pod koniec wakacji w Warszawie, na letniej scenie Progresji, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi jeden z najbardziej fascynujących artystów ery cyfrowej ​​— Joji.

Joji powraca z nowym albumem “SMITHEREENS” wydanym w listopadzie 2022 roku. To pierwszy długogrający album Jojiego od czasu “Nectar” z 2020 roku.
Singiel “Glimpse of Us” promujący album, trafił na 9. miejsce na liście Mediabase, stając się pierwszym radiowym przebojem w karierze Jojiego. Piosenka pokryła się platyną w USA, Australii i Kanadzie, gromadząc na całym świecie 784 miliony streamów oraz docierając na 8. pozycję Billboard Top 100. Piosenka pojawiła się również wysoko na listach Top Streaming Songs i Global 200 notowania Billboardu. “Glimpse of Us” otrzymało ponadto nominację do ARIA Awards (Piosenka roku), a wyreżyserowany przez Dana Streita teledysk zdobył UK Music Video Award w kategorii Najlepszy montaż.
“YUKON (INTERLUDE)”, kolejny singiel z płyty, odniósł podobny sukces. Szczególnych pochwał doczekał się przede wszystkim psychodeliczny i zadziwiający teledysk wyreżyserowany przez wizjonerski duet BRTHR.
W utworach o dawnej miłości takich jak “Glimpse of Us”, “Die For You”, artysta prezentuje swój charakterystyczny, melancholijny, a zarazem mocny głos. Temu drugiemu utworowi towarzyszy wizualizacja wyreżyserowana przez kreatywne studio Actual Objects, a klip do niego w całości powstał ze stockowych materiałów.
Strona “A” albumu, zwiastuje dojrzały kierunek brzmienia Jojiego poprzez pełne zadumy i kontemplacji ballady, którym towarzyszy bogata produkcja. Strona “B”, w dużej mierze wyprodukowana przez samego wokalistę, to przede wszystkim lo-fi i niestandardowe dźwięki, które nawiązują do jego eksperymentalnych początków. Już w sierpniu fani artysty, będą mogli sprawdzić najnowszy album Jojiego live.

BILETY w sprzedaży od piątku 17.03, 12:00 na platformach going.pl, ebilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Zgoda ⇨ https://big-idea.eu/zgoda